06. augusta 2010

Slovenky po víťazstve nad Poľskom o 9. miesto

Slovenské basketbalové juniorky zvíťazili v Spišskej Novej Vsi na majstrovstvách Európy hráčok do 18 rokov v zápase skupiny o konečné 9. - 12. miesto nad Poľskom ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA SPIŠSKÁ NOVÁ VES 6. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové juniorky zvíťazili v Spišskej Novej Vsi na majstrovstvách Európy hráčok do 18 rokov v zápase skupiny o konečné 9. - 12. miesto nad Poľskom 65:62. Tento výsledok znamená, že ich v nedeľu čaká súboj o konečnú 9. priečku s víťazom večerného duelu Turecko - Srbsko.

Slovenky takmer celý zápas ťahali za kratší koniec. Tri minúty pred koncom prehrávali ešte o päť bodov. Záver však zvládli dokonale. Osemdesiat sekúnd pred záverečným klaksónom sa po Hruščákovej koši ujali vedenia 63:62 a devätnásť sekúnd pred koncom triumf ešte poistila premenením dvoch trestných hodov Brádňanská.

Slovensko - Poľsko 65:62 (18:20, 11:14, 17:14, 19:14)
Najviac bodov: Kiššová 18, Hruščáková 12, Bartánusová 9 - Zietarová, Kurasová, Szczepaniková všetky po 12.

Vo vyrovnanom zápase sa ani jednému tímu dlho nepodarilo vypracovať si väčší ako päťbodový náskok. Poľská hra sa krútila najmä okolo výbornej strelkyne Magdaleny Zietarovej. V závere prvého polčasu dokázali Poľky osembodovou šnúrou ujsť zverenkám Martina Pospíšila až na rozdiel siedmich bodov - 34:27. V tretej štvrtine urobili poľské basketbalistky medzi 22. a 25. min ďalšiu, tentoraz desaťbodovú šnúru a viedli už o 15 bodov - 46:31. No Slovenky sa nevzdali a do konca tretej štvrtiny dokázali znížiť na 46:48, keď sa v posledných dvoch minútach prezentovala dvoma trojbodovými pokusmi opäť najlepšia strelkyňa družstva Martina Kiššová. Za prvé štyri minúty štvrtej štvrtiny ušli Poľky opäť na deväťbodový rozdiel - 49:58. Slovenky však znovu predviedli drvivý finiš. V záverečných troch minútach po dvojbodových košoch Hruščákovej, Oroszovej a opäť Hruščákovej sa dostali do vedenia 63:62. Devätnásť sekúnd pred koncom dvoma premenenými trestnými hodmi spečatila slovenský triumf Brádňanská.

Martin Pospíšil (tréner SR): "Po neúspešnom súboji so Švédkami, v ktorom sme si mohli vybojovať postup do štvrťfinále, nám išlo v súboji s Poľskom o veľa. Bol to mimoriadne náročný duel. Napriek mnohým chybám v prvom polčase sme zmenou obrany v tretej štvrtine znížili náskok súperiek a v závere sa dievčatá vypli kú skvelému výkonu. Im, ale aj fantastickým divákom, ktorí nás doslova dohnali k tomuto víťazstvu, patrí obrovské poďakovanie."