28. septembra 2018

Slovenky prehrali v prípravnom dueli s Českom 22:26

Slovenka Iveta Luzumová (uprostred), Češka Markéta Jeřábková (vľavo) v prípravnom zápase žien v hádzanej Slovensko - Česko, 28. septembra 2018 v Púchove. Foto: TASR
Púchov 28. septembra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v piatkovom prípravnom medzištátnom dueli v púchovskej STC Aréne s Českom 22:26.

Trénerovi domácich Jánovi Packovi nevyšla premiéra po návrate na reprezentačnú lavičku. Na konci júna tohto roka na nej vystriedal Dušana Poloza, v minulosti už viedol národný tím v rokoch 1997 a 1998.

Slovenky sa v odvete stretnú s Českom v sobotu opäť v Púchove o 11.00 h bez prítomnosti divákov. Slovenky čaká na prelome novembra a decembra 1. fáza kvalifikácie MS 2019, Češky sa pripravujú na tohtoročné ME.

Prípravný zápas hádzanárok v Púchove:

Slovensko - Česko 22:26 (9:12)

Slovenky mali katastrofálny vstup do zápasu. Rýchlo prehrávali 0:2 a prvý gól zaznamenali až na konci 5. minúty. Domáce sa trápili najmä v útoku, po desiatich minútach mali manko hrozivých 1:6 a za štvrťhodinu hry mali na konte iba dva presné zásahy (2:8).

Až potom dvoma gólmi za sebou prebudila ofenzívu Szarková a záver prvej časti patril Slovenkám. Postupne skresávali z náskoku súpera, v 27. minúte Trúnková z pivota znížila už na 9:11 a do kabín išiel jej tím s trojgólovou stratou.

Češky však úplne ovládli aj úvod druhého polčasu. Po sedemgólovej šnúre odskočili v 40. minúte po strele disponovanej Luzumovej už na 20:10 a získali rozhodujúci náskok. Domácim z krízy nepomohol ani oddychový čas kouča Packu, až v závere opäť našli herný rytmus. Päť minút pred koncom Bujnochová po rýchlom brejku znížila na 20:25, ale Češky si už výhru vziať nenechali.