11. novembra 2018

Slovenky remizovali aj v druhom prípravnom dueli v Grécku

Ilustračná fotografia.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Kavala 11. novembra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia žien remizovala aj v druhom z dvojice prípravných zápasov v Grécku s domácim tímom 1:1. Zverenky trénera Petra Kopúňa v meste Kavala po prvom polčase viedli, už v 5. minúte otvorila skóre Jana Vojteková z SC Sand. V závere sa ale domácim podarilo vyrovnať a súboj sa tak skončil rovnakým výsledkom ako vo štvrtok.

Prípravný medzištátny zápas žien:

Grécko - Slovensko 1:1 (0:1)
Góly: 83. Kongouliová – 5. Vojteková
Zostava SR: Chládeková – Hollá, Fischerová, Haršanyová, Zdechovanová – Mikolajová (77. Hmírová), Škorvánková, Bíróová (46. Kovaľová) – Fabová (61. Šurnovská), Maslová (61. Sluková), Vojteková (77. A. Horváthová)

Peter Kopúň, tréner SR: „V našom prípade chýbali jednoznačne góly. Pokiaľ dáte v každom zápase len jeden gól a súper tiež, matematika nepustí. Na druhej strane treba povedať, že úvody oboch duelov sme mali veľmi dobré, no zápas sa hrá deväťdesiat minút, nie tridsať. Súper v závere zvyšoval tempo, my sme nehrali dobre, ako keby sme sa obávali o výsledok. Po chybe v blízkosti pokutového územia sme inkasovali. Ukázalo sa, že reprezentácia je pre hráčky, ktoré tu chcú odovzdať všetko. Z pohľadu niektorých dievčat, ktoré sme si vytypovali, žeby mohli zapadnúť do družstva, sme boli s niektorými spokojní, z niektorých naopak sklamaní. V novom roku sa budeme už pozerať len na tie, ktoré majú adekvátnu výkonnosť, aby mohli byť v reprezentácii. A nie za zásluhy z minulých období, alebo za to, že v domácej ligovej súťaži majú veľkú úspešnosť. Porovnanie klubovej a reprezentačnej scény je diametrálne odlišné."