Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

09. decembra 2019

Slovenská filmová a televízna akadémia vybrala výkonnú riaditeľkuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Bratislava 9. decembra (TASR) - Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) prvýkrát vybrala výkonnú riaditeľku, ktorá má pomôcť zviditeľniť a zefektívniť činnosť akadémie. Stala sa ňou producentka a manažérka Agata Jeleneková. TASR o tom informovala Šarlota Gogolová zo spoločnosti SKPR Strategies.


V akadémii vytvorili novú funkciu výkonnej riaditeľky, od ktorej sa očakáva napĺňať poslanie SFTA – zviditeľniť akadémiu a jej projekty ako udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti a prehliadku najlepších filmov Týždeň slovenského filmu. Podľa slov prezidentky SFTA a producentky Wandy Adamík Hrycovej, sa v akadémii podarilo vybrať človeka, ktorý má profesionálny background vo filmovom priemysle, pozná prostredie a ľudí a zároveň má aj skúsenosti z mediálneho prostredia a obchodu: "Verím, že novovybudovaná pozícia výkonnej riaditeľky bude veľkým prínosom pre našu akadémiu a pomôže jej rozvíjať nové aktivity, ktoré si dáva za cieľ. Som presvedčená, že posilnenie tímu o takéhoto človeka prospeje k popularizácii slovenského filmu."

Agata Jeleneková má pracovné skúsenosti z filmovej a audiovizuálnej oblasti, v ktorej prešla viacerými pozíciami. V spoločnostiach Novinski a Paprika Studios zastrešovala ako výkonná producentka financovanie filmových a audiovizuálnych projektov, zodpovedala za ich technickú aj organizačnú stránku a viedla produkčný tím. Predtým pôsobila ako marketingová manažérka internetového portálu Zoznam.sk. Pohybovala sa aj v televíznej brandži ako špecialistka sponzoringu v TV Markíza a na pozícii obchodnej manažérky pracovala v TA3 a TV JOJ Group. "Je to pre mňa veľká výzva a pevne verím, že s doterajšími skúsenosťami pomôžem zlepšiť fungovanie akadémie. Teším sa na všetky aktivity, ktoré pomôžu rozvíjať slovenskú filmovú tvorbu," komentovala výber na post výkonnej riaditeľky SFTA Jeleneková.

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) je verejnoprospešná záujmová organizácia, ktorá združuje významné osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry, iniciátorom a usporiadateľom výročných prehliadok slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby, ako aj zakladateľom a garantom Národnej filmovej ceny Slnko v sieti. V spolupráci s partnerskými organizáciami v zahraničí nominuje slovenský film na Európske filmové ceny a Cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší neanglicky hovorený film.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fantastickú premiéru Snehovej kráľovnej si užila plná športová hala
<< predchádzajúci článok
Zomrel herec René Auberjonois, známy aj ako otec John Mulcahy z filmu M.A.S.H.

Slovenská filmová a televízna akadémia vybrala výkonnú riaditeľku - diskusné fórum čitateľov