09. augusta 2016

Slovenská hokejová 18-ka podľahla na Memoriáli I. Hlinku Švédsku

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v utorok vo svojom druhom vystúpení v B-skupine na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Bratislave s favorizovaným ...

Ilustračné foto Foto: TASR
Bratislava 9. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v utorok vo svojom druhom vystúpení v B-skupine na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Bratislave s favorizovaným Švédskom 3:6. Na konte tak majú stále iba bod za pondelkovú prehru s Kanadou 2:3 po predĺžení.

Slováci držali s "troma korunkami" krok iba do začiatku druhej tretiny, keď Filip Krivošík vyrovnal na 1:1. Potom severania zapli na vyššie obrátky a sériou štyroch gólov rozhodli o svojom triumfe. Po góle na 4:1 vymenil Juraja Ovečku v bránke SR Juraj Sklenár, ktorý potom ešte dvakrát inkasoval. Prehru slovenskej "osemnástky" zmiernili v tretej časti zásahy Patrika Hrehorčáka a Matúša Havrilu.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka zakončia svoje účinkovanie v základnej skupine v stredu duelom s Ruskom (17.30).

Memoriál Ivana Hlinku hráčov do 18 rokov

B-skupina (ZŠ Ondreja Nepelu, Bratislava)

Slovensko - Švédsko 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Góly: 21. Krivošík (Roman), 41. Hrehorčák, 56. Havrila (Žiak, Liška) – 16. Brännström (Walfridsson), 27. Liliegren (Elvenes), 29. Elvenes (Lundeström), 29. Johansson (Walfridsson, Sylvergard), 38. Miketinac (Liljegren), 45. Wernblom (Miketinac, Dahlin).

Rozhodovali: Goga, M. Novák - Kacej, Stanzel, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Sylvegaard (Švéd.) 10 min. za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 979 divákov.

Zostava SR: Ovečka (29. Sklenár) – Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Margus, Demo, Verbický – Ružička, Roman, Krivošík – Hrehorčák, Havrila, Liška – Kelemen, Köver, Fafrák – Eliáš, Kukľa, Stacho