16. apríla 2008

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala s Nemeckom

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala vo svojom treťom vystúpení v A-skupine na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v ruskej Kazani s Nemeckom 4:5 po samostatných nájazdoch a ...

KAZAŇ 16. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala vo svojom treťom vystúpení v A-skupine na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v ruskej Kazani s Nemeckom 4:5 po samostatných nájazdoch a skomplikovala si cestu za postupom do štvrťfinále medzi najlepších šesť tímov. Slovákom po trejto prehre hrozí, že budú hrať o záchranu. Do štvrťfinále ich posunie jedine víťazstvo nad Kanadou alebo prehra Nemecka s Dánskom. Slováci začali kľúčový zápas v skupine nešťastne, brankár Kristín lovil puk z bránky po akcii Forstera už po deviatich sekundách hry. Zverenci Jozefa Čepana dokázali vyrovnať v oslabení, keď sa presadil Uhnák. Nemci však odpovedali v rovnakej početnej nevýhode. Mladým slovenským hráčom, ktorí hrali veľmi disciplinovane, vyšla prvá polovica druhej dvadsaťminútovky, keď sa im podarilo otočiť na 4:2. K obratu zavelil Hričina, ďalšie presné zásahy pridali Pánik pri presilovke piatich proti trom a Preisinger. Nemci sa však šance na štvrťfinále nechceli predčasne zriecť a do konca druhej dvadsaťminútovky dokonca vyrovnali. V záverečnej tretine to bola taktická dráma, nikto nechcel urobiť chybu. Gól už nepadol a nerozhodlo ani predĺženie. Definitívu za zápasom dal až úspešný samostatný nájazd Daniela Weissa. "Sme veľmi smutní, ťažko sa mi hľadajú slová po tomto výsledku. Uvedomovali sme si dôležitosť zápasu i fakt, že bojujeme o pozíciu na MS pre slovenských hokejistov ročníka 1991. Žiaľ, zložili nás hrubé individuálne chyby v defenzívnych činnostiach, za ktoré sú zodpovední aj útočníci. V tomto smere mojim zverencom dnes chýbal potrebný timing. Obaja súperi vedeli o čo ide, ale Nemci na rozdiel od nás neurobili v obrane také hrúbky. Tie nás obrali o potrebné body," uviedol pre szlh.sk tréner SR "18" Jozef Čepan a vzápätí popísal gólové momenty: "Začalo sa to bleskovým inkasovaným gólom už v deviatej sekunde. Po nahodení puku z úvodného buly náš brankár neriešil optimálne situáciu a Forster zasunul puk. Streleckú aktivitu sme pretavili na tri góly v prvej desaťminútovke druhej tretiny, ale ďalšie dve zbytočné chyby pri rovnovážnom stave znamenali vyrovnanie na 4:4. Záverečná tretina i predĺženie boli poznamenané prílišnou opatrnosťou. Škoda, že sme nevyužili dve vylúčenia súpera, ktorý urputne bránil priestor pred bránkou Grubauera. V nájazdoch boli šťastnejší Nemci." Pred záverečným zápasom A-skupiny s Kanadou tréner poznamenal: "Bitku, a významnú, sme prehrali, vojnu však ešte nie, aj keď Kanaďania sa ukazujú ako veľmi tvrdý oriešok. Doposiaľ hrali len to, čo potrebovali, na druhej strane nemajú tu také hviezdy akými boli Tavares či Stamkos. Vo štvrtok budeme držať palce Dánom v súboji s Nemcami. Akékolvek víťazstvo Severanov by nás posunulo do štvrťfinále bez ohľadu na výsledok nášho piatkového súboja s Kanadou." Výsledok - majstrovstvá sveta v hokeji hráčov do 18 rokov: A-skupina: Nemecko "18" - Slovensko "18" 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 2:3, 0:0 - 0:0, 1:0) Góly: 1. Forster, 12. El-Sayer (Kimmel), 31. Kimmel, 38. Flaake (Steinhauer), rozhodujúci sam. nájazd Weiss - 8. Uhnák (Puna), 21. Hričina (Pánik), 27. Pánik, 29. Preisinger Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Mandioni (Švajč.), Ritchie (USA) - Sabelström (Švéd.), Šabunevič (Biel.) Zostava SR "18": Kristín - Šiška, Štajnoch, Slimák, Staňo, Múčka, Pichnarčík, Dulák - Hričina, Viedenský, Pánik - Hrivík, L. Hudáček, Lapšanský - Puna, Preisinger, Uhnák - T. Sýkora, Lisoň, M. Sloboda - Potičný SITA