19. mája 2014

Slovenská nádej na štvrťfinále zhasla: Je to sklamanie, tvrdí Vůjtek

Zo stretnutia A-skupiny na MS 2014 v hokeji Dánsko - Francúzsko 19. mája 2014 v Aréne Čižovka v Minsku. Na snímke tréner slovenského hokejového tímu Vladimír Vůjtek v štúdiu RTVS počas stretnutia. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Minsk 19. mája (TASR) - Slovenská nádej na postup do štvrťfinále MS v Minsku definitívne zhasla. Rozhodlo o tom v pondelok víťazstvo francúzskych hokejistov 6:2 nad Dánskom, po ktorom je jasné, že Slováci nemôžu skončiť v tabuľke A-skupiny lepšie ako na piatom mieste. V utorkovom záverečnom zápase v skupine s Dánskom (15.45 SELČ) im tak už pôjde iba o čo najlepšie umiestnenie medzi tímami na 9.-16. priečke.

Slováci síce môžu v prípade výhry nad Dánskom ešte získať 10 bodov a bodovo sa vyrovnať Čechom a Francúzom, nemôžu ich však v tabuľke už preskočiť, lebo s oboma súpermi majú horší vzájomný zápas. "Samozrejme, je to pre nás sklamanie," vyhlásil tréner SR Vladimír Vůjtek. "Vieme však, s akým tímom sme do Minska išli. Mužstvo až na jedenásť minút zápasu s Francúzskom podalo na šampionáte výkony na hranici svojich možností. S Českom či Kanadou sme odohrali dobré zápasy. Nedá sa chalanom povedať, že by nebojovali," zhodnotil vystúpenie svojich zverencov na turnaji český kouč, ktorý pondelkový popoludňajší duel Francúzska s Dánskom sledoval osobne v hľadisku Arény Čižovka. Vo VIP-lóži s ním sedeli aj asistenti Vladimír Országh, Peter Oremus, generálny manažér národného tímu Otto Sýkora ako i prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

Zo stretnutia A-skupiny na MS 2014 v hokeji Dánsko - Francúzsko 19. mája 2014 v Aréne Čižovka v Minsku. Na snímke sprava tréner slovenského hokejového tímu Vladimír Vůjtek, generálny manažér reprezentácie Otto Sýkora a prezident SZĽ Igor Nemeček z lóže štadióna sledujú stretnutie. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Zápas Dánska s Francúzskom sa dlho vyvíjal pozitívnym smerom, ešte po druhej tretine bol stav nerozhodný 2:2. "Les Bleus" ale v záverečnej tretine nastrieľali súperovi štyri góly a rozhodli nielen o svojom postupe, ale i o pochovaní slovenských nádejí. "Až do tretieho či štvrtého gólu Francúzov sme verili, že by sa zápas mohol skončiť v náš prospech. Bohužiaľ pre nás, Francúzi boli lepší. Zaslúžili si postup, už iba za to, že zdolali Kanadu aj nás," uviedol Vůjtek.

Zo stretnutia A-skupiny na MS 2014 v hokeji Dánsko - Francúzsko 19. mája 2014 v Aréne Čižovka v Minsku. Na snímke zľava spolukomentátor Ján Pardavý, tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek a moderátor Ľuboš Hlavena počas stretnutia v štúdiu RTVS. Foto: TASR/Pavel Neubauer