11. augusta 2015

Slovenská osemnástka podľahla na Memoriáli Ivana Hlinku aj Fínom

Na snímke slovenský hokejový brankár do 18 rokov Roman Durný v zápase Slovensko "18" - Fínsko "18" na medzinárodnom hokejovom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Bratislave, 11. augusta 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava/Břeclav 11. augusta (TASR) - Slovenskí hokejisti do 18 rokov neuspeli ani v druhom dueli na tohtoročnom Memoriáli Ivana Hlinku. V utorňajšom stretnutí B-skupiny podľahli v Bratislave rovesníkom z Fínska 2:4, keď sa o lepší výsledok obrali už v prvej tretine.

Po troch inkasovaných góloch v úvodných dvanástich minútach znížil Matej Galbavý a následne v 48. minúte aj Dušan Kmec na 2:4, ale výrazne zlepšený výkon zverencom trénera Antona Bartánusa na zvrat v stretnutí už nestačil. V stredu o 17.30 h nastúpia proti USA.

Ruská "osemnástka" triumfovala v úvodnom utorňajšom dueli nad rovesníkmi USA 5:2.

A-skupina /Břeclav/
Kanada - Švédsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
12. McLeod, 60. Bitten

B-skupina /Bratislava/
USA - Rusko 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
20. Mittelstadt, 43. Yamamoto - 17. Jakovenko, 40. Geraskin, 40. Popugajev, 42. Ivanov, 48. Jakovenko

SLOVENSKO - Fínsko 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
18. Galbavý (Václav), 48. Kmec (Bodák, Roman) - 4. Salo (Niemeläinen, Tuulola), 10. Tolvanen (Räsänen), 12. Mäkinen (Kuokkanen), 37. Koivula (Niemeläinen, Tolvanen). Rozhodovali: Baluška, Goga - Synek, Tvrdoň, vylúčení: 7:7 na 2 min., navyše Somppi (Fín.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1328 divákov

Slovenský pohár: Skalica skončila, Podbrezová deklasovala Šenkvice