Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2010

Slovenská pošta vypovedáva nevýhodné zmluvyŠtátna akciovka Slovenská pošta, a.s. vypovedala, alebo sa dohodla na zrušení viacerých nevýhodných zmlúv na poskytovanie služieb a dodanie tovaru. Všetky zmluvy vypovedala ...Zdieľať
slovenska posta logo Foto: Slovenská poštaBRATISLAVA 28. decembra (WEBNNOVINY) - Štátna akciovka Slovenská pošta, a.s. vypovedala, alebo sa dohodla na zrušení viacerých nevýhodných zmlúv na poskytovanie služieb a dodanie tovaru. Všetky zmluvy vypovedala podľa ich ustanovení a pri dodržaní výpovednej lehoty. "Slovenská pošta prehodnocuje postupne všetky uzatvorené zmluvy a všetky, ktoré na základe právnej a finančnej analýzy vyhodnotí ako nevýhodné, vypovie v súlade so zmluvnými podmienkami a so zákonom a vyhlási verejné obstarávanie, pričom využije elektronické aukcie," informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej pošty Mária Hromadová.


Pošta pre nevýhodnosť vypovedala zmluvy o odbornej pomoci pri obstarávaní so spoločnosťou PP&P Co, s.r.o., o vykonávaní pracovnej zdravotnej starostlivosti s firmou Pro care, ako aj o poskytovaní právnych služieb s firmou Prolegal, s.r.o. či o sprostredkovaní so spoločnosťou Respect Slovakia Piešťany. Zároveň sa dohodla na zrušení zmluvy o poskytovaní služieb s firmou WIMC, a.s. pre jej nevýhodnosť. Pošta vypovedala pre vyčerpanie limitu tiež zmluvy na dodanie tovaru s firmou Harmanec-Kuvert, spol. s r.o., o doručovaní periodickej tlače s firmou Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s. a na dodanie tovaru a služby so spoločnosťou Martes, s.r.o. Žilina - Bytčica.

Pošta popri tom vyhlásila sedem verejných obchodných súťaží na poskytovanie služieb a dodanie tovaru za predpokladané ceny do 387 tis., 380 tis. a 250 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 30. decembra 2010, zmluvy s vybranými dodávateľmi majú platiť jeden kalendárny rok. Zákazky sa týkajú dodania obálok pre strojové spracovanie, doručovania periodickej tlače v Bratislave, Košiciach, Žiline a Trnave, pravidelnej prepravy periodickej tlače, ako aj tlače vyplývajúcej z prevádzkových potrieb Slovenskej pošty, poskytovania telekomunikačných služieb, mobilnej hlasovej a dátovej siete či vypracovania projektových dokumentácií.

Slovenská pošta, a.s. vznikla ako štátny podnik 1. januára 1993. Na akciovú spoločnosť sa pretransformovala v októbri 2004, eviduje základné imanie 214,3 mil. eur. Jej 100-percentným vlastníkom je štát prostredníctvom Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Slovenská pošta zabezpečuje zo zákona tzv. univerzálnu službu, čo znamená, že je povinná doručovať zásielky do všetkých sídiel minimálne jedenkrát denne a za primeranú cenu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanci rezortu obrany čelia obvineniam za machinácie
<< predchádzajúci článok
Lipšicovi podriadení tajili Mokys