Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2006

Slovenská vláda sa musí dištancovať od Slotových výrokovMaďarská vláda je šokovaná protimaďarskými vyhláseniami predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu, ktoré vyslovil v rozhovore pre sobotné Lidové noviny. V pondelok to vyhlásila maďarská ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 24. júla (WEBNOVINY) - Maďarská vláda je šokovaná protimaďarskými vyhláseniami predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu, ktoré vyslovil v rozhovore pre sobotné Lidové noviny. V pondelok to vyhlásila maďarská ministerka zahraničia Kinga Gönczová. Ministerka vyzvala slovenskú vládu, aby sa od Slotových slov dištancovala, inak ju o to oficiálne požiada. "Je jednoznačné, že tieto výroky nie sú v súlade s európskymi normami. Slovenská vláda má jedinečnú príležitosť zaujať stanovisko k týmto vyhláseniam," povedal Gönczová na stretnutí maďarských diplomatov.

Slota v rozhovore tvrdí, že maďarská menšina na juhu Slovenska utláča slovenskú väčšinu. "My (SNS) bojujeme len proti tým predstaviteľom SMK, ktorí ako menšina utláčajú majoritný národ na jeho výsostnom území, na území Slovenskej republiky," vyhlásil Slota pre Lidové noviny. Slota tiež podľa vlastných slov závidí Čechom, že na základe Benešových dekrétov vyhnali po II. svetovej vojne Nemcov a vyhli sa tým problémom, aké majú s Maďarmi Slováci. "Ja našim českým bratom prajem, že sú v pohode. Ja im závidím," povedal.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico chce, aby sa vláda zaviazala prijať euro v roku 2009
<< predchádzajúci článok
V sklade Detoxu našli podozrivú chemikáliu s nápisom TNT