Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. augusta 2018

Slovenská výprava ide na MS v letnom biatlone s medailovým odhodlanímIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein
Nové Město na Moravě 23. augusta (TASR) - Na majstrovstvách sveta v letnom biatlone sa od piatka do nedele v Novom Měste na Moravě pokúsi slovenská výprava nadviazať na medailové prieniky z predchádzajúcich rokov. Šampionát na kolieskových lyžiach poslúži aj ako test pred zimou, českí organizátori sľubujú príťažlivú divácku kulisu a povzbudivú atmosféru.


Štartovať by malo rekordných 255 biatlonistov z 28 krajín. Slováci nastúpia v zložení, ktoré kopíruje zimný biatlon, a majú aj kandidátov na medaily, najmä Martina Otčenáša a Paulínu Fialkovú. Obaja už nazbierali na predchádzajúcich letných vrcholoch viac vzácnych kovov, Otčenáš ich vlastní v individuálnych pretekoch až päť (3-0-2). Paulína Fialková vlani v ruskom Čajkovskom vynikla striebrom v šprinte a bronzom v stíhacích pretekoch a bude zaujímavé porovnať jej letnú fazónu s Češkami Veronikou Vítková, Evou Puskarčíkovou, Ukrajinkami Vitou a Valj Semerenkovou, Ruskou Jekaterinou Jurlovovou-Perchtovou a ďalšími.

Očakáva sa, že medzi mužmi do priečok na stupňoch zasiahnu najmä domáci Česi i špecialisti na leto, Lotyš Andrejs Rastorgujevs, Bulhari Krasimir Anev a Vladimir Iliev, Nemec v belgických službách Michael Rösch.

Vysočina Arena organizuje vrcholné letné podujatie už po tretí raz, po ME v krose 2009 a MS'2011 na kolieskových lyžiach. Nadchádzajúce poslúžilo aj na finančné injekcie do areálu, keď sa do tratí, zázemia pre divákov a ďalšej infraštruktúry preinvestovalo 27 miliónov korún. Divácku kulisu podporí aj voľný vstup a skutočnosť, že Česi ohlásili účasť so všetkými svojimi zimnými hviezdami, Ondřejom Moravcom, Michalom Krčmářom, Michalom Šlesingrom, Veronikou Vítková a Evou Puskarčíkovou.

Vlani MS v ruskom Čajkovskom slovenský biatlon so štyrmi medailami (0-2-2) pred zimou povzbudil. Striebro vybojoval štafetový mix a Paulína Fialková v šprinte, bronz Tomáš Hasilla v šprinte a P. Fialková v stíhacích pretekoch. V konečne medailovej bilancii všetkých 10 pretekov obsadilo Slovensko 4. priečku za Ruskom 18 (8-5-5), Ukrajinou 4 (1-2-1) a Bieloruskom 3 (1-1-1). V historickej bilancii nazbieral slovenský biatlon na letných MS už 44 medailí (10-12-22).

Budú reprezentovať SR

muži: Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima
ženy: Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková
juniori: Matej Baloga, Tomáš Sklenárik, Lukáš Ottinger, Samuel Hubač
juniorky: Henrieta Horvátová, Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Barbora Horniaková

Program MS

piatok: 15.30 mix štafiet junioriek a juniorov 2x6 a 2x7,5 km, 18.00 mix štafiet žien a mužov 2x6 a 2x7,5 km
sobota: 11.45 šprint junioriek na 7,5 km, 14.00 šprint juniorov na 10 km, 16.45 šprint žien na 7,5 km, 18.45 šprint mužov na 10 km
nedeľa: 11.15 stíhacie preteky junioriek na 10 km, 13.15 stíhacie preteky juniorov na 12,5 km, 15.45 stíhacie preteky žien na 10 km, 17.30 stíhacie preteky mužov na 12,5 km


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
POSILA AKO HROM: Depetris sa po dvoch sezónach vracia do Trnavy
<< predchádzajúci článok
Baker vyhral stovku na mítingu v Chorzowe vo svetovom výkone roka