Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. júna 2019

Slovenské banské múzeum pozýva na pestrú ponuku letných podujatíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič
 
Banská Štiavnica 24. júna (TASR) - Pestrú ponuku podujatí a výstav pripravilo počas letných mesiacov pre návštevníkov Banskej Štiavnice Slovenské banské múzeum (SBM). Vo svojich expozíciách ponúkne špeciálne prehliadky, tvorivé dielne či viaceré výstavy.


"V Dielničke v Kammerhofe sa v termíne: 16. - 20. júla, 23. - 27. júla a 6. - 10. augusta, 13. - 17. augusta uskutočnia Letné tvorivé dielne pre malé aj veľké deti, a to vždy od 9.30 do 15.30 h. Následne sa Dielničky zmenia na miesto environmentálnej burzy známejšej pod značkou Haraburdy alebo bazár (ne)potrebných vecí," informovala vedúca odboru marketingu a environmentálnej výchovy SBM v Banskej Štiavnici Petra Páchniková.

Expozícia Baníctvo na Slovensku - Kammerhof ponúkne vždy v stredu a sobotu o 14.00 h program pre rodiny s deťmi pod názvom Kammerhof deťom. "Geobádateľňa v Mineralogickej expozícii ponúkne svoje aktivity pre malých i veľkých bádateľov vždy v stredu o 13.00 h," dodala Páchniková.

Netradičnú večernú prehliadku priestorov jednej z dominánt Banskej Štiavnice ponúkne podujatie Noci z Nového zámku. Konať sa bude 13. júla a 3. augusta od 17.00 do 22.00 h.

Špeciálna letná ponuka je podľa Páchnikovej pripravená aj v Expozícii uhoľného baníctva na Slovensku v Handlovej. Počas "Prázdninových štvrtkov" si budú môcť návštevníci vyskúšať vyšívanie, háčkovanie a iné ručné práce. "Prázdninové utorky" zavedú deti do rozprávkového sveta a Letné tvorivé dielne v Ekodielničke do sveta maľovania či plstenia.

"Letná turistická sezóna sa bude niesť aj v znamení výstav. V ponuke je ich hneď niekoľko. Výstava Príbeh značky Pleta bude v Starom zámku prístupná od 19. júla," podotkla Páchniková.

Mineralogická expozícia - Berggericht ponúkne počas leta tri výstavy: Pozdrav mestu kultúry Banská Štiavnica 2019, Prázdniny na Klingeri a Paralely Banskej Štiavnice a Lavrionu.

Milovníci umenia si prídu na svoje aj v Galérii Jozefa Kollára, ktorá ponúkne výstavu ilustrácií Jozefa Cesnaka a Mariána Oravca zo série TOTO! je Kabinet ilustrácie a výstavu zo série "Zlaté časy" v Priestore oslobodeného času.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na záver 64. Music festivalu prídu Lúčnica, SĽUK i filharmonici
<< predchádzajúci článok
Kampane sa snažia eliminovať stres a podporovať aktivitu na pracovisku

Slovenské banské múzeum pozýva na pestrú ponuku letných podujatí - diskusné fórum čitateľov