15. júla 2017

Slovenské basketbalistky do 20 rokov sa vracajú do elitnej kategórie

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia do 20 rokov triumfovala v semifinálovom stretnutí B-divízie majstrovstiev Európy v Izraeli, keď zvíťazila nad Bieloruskom 60:53 a po ...

Basketbal Foto: TASR/Michal Svítok
Eilat 15. júla (TASR) - Slovenská ženská basketbalová reprezentácia do 20 rokov triumfovala v semifinálovom stretnutí B-divízie majstrovstiev Európy v Izraeli, keď zvíťazila nad Bieloruskom 60:53 a po ročnej prestávke sa vráti do elitnej kategórie.

Družstvo trénera Juraja Suju položilo základ víťazstva už v prvom polčase, najlepšou strelkyňou tímu bola s 19 bodmi krídelníčka Miroslava Mištinová. Finálovým súperom Sloveniek bude v nedeľu 16. júla o 19.30 SELČ víťaz druhého semifinále medzi Chorvátskom a Nemeckom.