Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2018

Slovenské bezpečnostné fórum sa bude venovať významným míľnikom SRFrantišek Ružička, archívna snímka.Zdieľať
František Ružička, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 28. septembra (TASR) - Významným míľnikom histórie Slovenskej republiky v bezpečnostnej politike, predovšetkým v kontexte vstupu a členstva v euroatlantických štruktúrach, sa bude venovať tohtoročné Slovenské bezpečnostné fórum (SBF). Jeho 12. ročník otvorí v pondelok (1.10.) v Univerzitnej knižnici v Bratislave novovymenovaný štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR František Ružička. Záštitu nad SBF prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. TASR o tom informoval programový koordinátor Euro-Atlantic Center (EAC) Vladimír Šoltýs.


Na tohtoročnom SBF zaznejú aj témy týkajúce sa nastávajúceho predsedníctva Slovenskej republiky v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a posilnenia spolupráce členských štátov EÚ na poli bezpečnosti a obrany.

Pripravených je niekoľko tematických panelových diskusií, ako napríklad 25 rokov zahraničnej a bezpečnostnej politiky SR – kde sa nachádzame a kam smerujeme?, Predsedníctvo Slovenska v OBSE – výzva či príležitosť? a Aktuálne bezpečnostné výzvy: úloha strategickej komunikácie. Počas SBF bude v priestoroch knižnice tematická výstava s názvom Sto rokov slovenskej diplomacie.

Organizátormi SBF 2018 sú Euroatlantické centrum a Univerzitná knižnica v Bratislave – Depozitná knižnica NATO. Projekt finančne podporili Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Sekcia verejnej diplomacie NATO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novinkou ekologického BIO jarmoku v Trenčíne bude snaha o nulový odpad
<< predchádzajúci článok
MAJTE OČI NA STOPKÁCH: Polícia má v merku premávku v týchto okresoch

Slovenské bezpečnostné fórum sa bude venovať významným míľnikom SR - diskusné fórum čitateľov