Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

15. apríla 2019

Slovenské Pravno povedie Pavol GrusmannSlovenské Pravno povedie 38-ročný Pavol Grusmann. Spomedzi ôsmich kandidátov na starostu ho vybrali obyvatelia obce v okrese Turčianske Teplice v sobotných (13. 4.) ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto: TASR
 
Slovenské Pravno 15. apríla (TASR) - Slovenské Pravno povedie 38-ročný Pavol Grusmann. Spomedzi ôsmich kandidátov na starostu ho vybrali obyvatelia obce v okrese Turčianske Teplice v sobotných (13. 4.) doplňujúcich voľbách do orgánov samospráv obcí.


Grusmann, ktorý je povolaním technik strihárne, kandidoval v doplňujúcich komunálnych voľbách ako nezávislý. Od obyvateľov Slovenského Pravna získal 244 hlasov.

Druhý v poradí skončil Marian Ličko (Smer-SD), získal 62 hlasov, Andrej Hrúz (Spolu) dostal 50, Dušan Lichner (SNS) 43 a Mária Pitnerová (nezávislá) 26 hlasov. Jana Fontányová (Sme rodina) získala 24 platných hlasov od voličov, Roman Hanko (nezávislý) 22 a Ján Budiský (nezávislý) 14 hlasov.

V Slovenskom Pravne mohlo odovzdať svoj hlas celkom 788 oprávnených voličov. K urne ich v sobotu prišlo 488, čo predstavuje volebnú účasť 61,92 percenta. Voliči odovzdali 485 platných hlasov. TASR informácie poskytli z Obecného úradu v Slovenskom Pravne.

Vlani v novembri sa na post starostu Slovenského Pravna nikto nenašiel. Obec tak vedie naďalej Eva Pálešová, ktorá sa rozhodla nekandidovať pre svoj zdravotný stav. Nezáujem obyvateľov o starostovskú stoličku odôvodnila tým, že si záujemcovia mysleli, že pôjde kandidovať ona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
American Airlines predĺžili odstávku 737 Max do polovice augusta
<< predchádzajúci článok
Mestská polícia v Nitre vlani odstránila z ulíc vyše 200 vrakov

Slovenské Pravno povedie Pavol Grusmann - diskusné fórum čitateľov