24. augusta 2019

Slovenské volejbalistky zdolali Švajčiarsko

Na snímke sprava Mária Kostelanská (Slovensko), Méline Pierretová a Gabi Schottroffová (obe Švajčiarsko)v zápase D skupiny ME vo volejbale žien Slovensko - Švajčiarsko v Bratislave 24. augusta 2019. Foto: FOTO TASR - Martin Baumann
Bratislava 24. augusta (TASR) - Slovenské volejbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave. V nedeľu zdolali tím Švajčiarska 3:0 a v priebežnej tabuľke im patrí prvé miesto bez straty setu.

Proti Švajčiarkam mali od úvodu zápas pevne v rukách a pred 4100 divákmi napokon triumfovali za 66 minút.

Zverenky Marca Fenoglia čaká na ME voľný deň, v najbližšom zápase privítajú v pondelok 26. augusta o 20.00 h výber Bieloruska.

D-skupina

Slovensko - Švajčiarsko 3:0 (20, 15, 22)

zápas trval 66 minút, rozhodovali:
Halász (Maď.) a Aro (Fín.), 4100 divákov.

SR: Kostelanská, Pencová, Palgutová, Koseková, Radosová, Herelová, libero Španková (Ovečková). Tréner: M. Fenoglio.

Švajčiarsko: Schottroffová, Matterová, Pierretová, Storcková, Brunnerová, Kuenzlerová, libero Depratiová (Wassnerová, Zauggová, Staffelbachová). Tréner: T. Lippuner.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, od úvodu si udržiavali náskok a po smeči Palgutovej viedli 8:5. V ďalšom priebehu prvého setu hrali bez výkyvov, pred jeho záverom viedli 20:14. Napokon zvládli aj koncovku a triumfovali 25:20.

V druhom sete bol na začiatku stav vyrovnaný, ale potom si opäť Slovenky vypracovali náskok, po úspešnom bloku viedli 7:5. Náskok Fenogliho zverenkýň postupne rástol, neskôr viedli 19:10. Druhý set napokon získali v pomere 25:16.

Tretí set mal rovnaký scenár ako predchádzajúce dva. Slovenské volejbalistky podporované skvelými divákmi mali od úvodu hru v rukách a hoci sa Švajčiarky snažili o zvrat, nestačilo to. Slovensky napokon triumfovali 25:22.