Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2012

Slovenskí a českí hackeri zaútočili na protipirátsku úniuČeskí a slovenskí hackeri zo skupiny Anonymous zaútočili v pondelok na webovú stránku Českej protipirátskej únie (ČPU). Reagujú tak na podporu, ktorú ČPU vyjadrila americkým úradom pri ...Zdieľať
anonymous PRAHA 23. januára (WEBNOVINY) - Českí a slovenskí hackeri zo skupiny Anonymous zaútočili v pondelok na webovú stránku Českej protipirátskej únie (ČPU).


Reagujú tak na podporu, ktorú ČPU vyjadrila americkým úradom pri odpojení služby MegaUpload. Web ČPU je tak od 18:00 neprístupný. Do útoku sa údajne zapojilo niekoľko stovák počítačov z Česka aj Slovenska.

Slovenskí a českí hackeri sa tak pripojili k celosvetovým aktivitám skupiny Anonymous, ktorá na protest proti stíhaniu prevádzkovateľov zdieľacej stránky Megauploads.com a zastavenie jej činnosti dočasne vyradila napríklad stránky amerického ministerstva spravodlivosti, FBI alebo francúzskeho prezidenta.

Server Megaupload.com podľa amerických vyšetrovateľov zdieľaním filmov a ďalšieho chráneného obsahu spôsobil majiteľom práv škodu za pol miliardy dolárov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oblasť pri Fidži zasiahlo silné zemetrasenie
<< predchádzajúci článok
Obrazom: Tornáda úradovali na juhu Spojených štátov