21. augusta 2012

Slovenskí basketbalisti po dobrom výkone podľahli Srbom

Slovenskí basketbaloví reprezentanti podľahli v Leviciach favorizovaným Srbom 71:93 (39:56) v utorňajšom kvalifikačnom stretnutí o postup na majstrovstvá Európy, ale nemusia smútiť. Vedení ...

basketbal slovensko srbsko LEVICE 21. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí basketbaloví reprezentanti podľahli v Leviciach favorizovaným Srbom 71:93 (39:56) v utorňajšom kvalifikačnom stretnutí o postup na majstrovstvá Európy, ale nemusia smútiť.

Vedení kapitánom Antonom Gavelom predviedli proti dvanástemu najsilnejšiemu tímu sveta bojovný a plnokrvný výkon.

V tabuľke A-skupiny majú zverenci Petra Bálinta na konte tri prehry, v piatok 24. augusta privítajú znova v Leviciach reprezentantov z Izraela (18.00).

Výsledok - sobota - A-skupina:

Slovensko - Srbsko 71:93 (24:26, 15:30, 13:23, 19:14)

Najviac bodov SR: Gavel 26 (4 trojky), Sýkora 12 (4 trojky)

Slováci v úvodnej štvrtine nestrácali lopty, a tak držali s topfavoritom dlho vyrovnaný krok. Kapitán Gavel sa dvakrát presadil spoza trojkového oblúka a domáci viedli 3:0 aj 6:3.

Potom inkasovali 7-bodovú šnúru, ale v 5. min vďaka Sýkorovej trojke viedli 11:10. Znova trojbodovým košom Gavel upravil na 18:14. Záver úvodnej desaťminútovky však zverencom Petra Bálinta nevyšiel, Srbsko sa ujalo vedenia.

V 12. min Gavel vyrovnal (28:28), no hostia štyrmi trojkami v sérii odskočili po prvý raz na dvojciferný rozdiel - 40:30; na konci prvého polčasu vystupňovali tlak a utvorili si 17-bodový náskok 56:39.

Rozdiel v skóre sa prehupol cez 20-bodovú hranicu v 22. min, keď Teodosič svojou štvrtou trojkou natiahol srbský náskok na 62:41. Slováci sympaticky bojovali, ale hostia si bez najmenších problémov až do konca duelu udržiavali bezpečný odstup.