Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. februára 2020

Slovenskí biatlonisti na ME nedokončili miešanú štafetu,zlato získali NóriSlovenskí reprezentanti vo štvrtkových súťažiach miešaných štafiet na majstrovstvách Európy v biatlone v bieloruskom stredisku Raubiči pri Minsku nepresvedčili. V poludňajšej súťaži dvojíc obsadili ...Zdieľať
terezia poliakova 676x539 27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenskí reprezentanti vo štvrtkových súťažiach miešaných štafiet na majstrovstvách Európy v biatlone v bieloruskom stredisku Raubiči pri Minsku nepresvedčili. V poludňajšej súťaži dvojíc obsadili Henrieta Horvátková s Matejom Balogom 23. priečku medzi 27 pármi. Až jedenásť z nich vrátane Slovákov neabsolvovalo vytýčenú trať, keďže ich najlepší predstihli o jedno kolo.


Zlato si vybojovali Nóri Karoline Erdalová s Endrem Strömsheimom, striebro získali Nemci a bronz Ukrajinci.

V štafete miešaných štvoríc skončili Slováci na 16. pozícii. Veronika Machyniaková ani Terézia Poliaková síce nestrieľali výrazne horšie v porovnaní s konkurenciou, no bežecky zaostávali. Aj preto Machyniaková (0+2) odovzdávala štafetu na 17. mieste a Poliaková (0+3) na 16. priečke. Tomáš Hasilla na prvej streleckej položke neminul ani raz a dokonca kozmeticky znížil stratu na lídrov, ale na "stojke" netrafil až štyrikrát, musel absolvovať trestné kolo a z trate ho stiahli, pretože ho najlepší predstihli o kolo. Michal Šima sa tak na trať ani nedostal. Zlato získali Ukrajinci, striebro Rusi a bronz Nóri.

V piatok je v Bielorusku voľný deň, v sobotu sa uskutočnia rýchlostné preteky a v nedeľu stíhacie preteky.

Majstrovstvá Európy v biatlone  • Minsk-Raubiči (Biel.) - štvrtok


Štafeta miešaných dvojíc: 1. Nórsko (Karoline Erdalová, Endre Strömsheim) 47:12,2 (0+12), 2. Nemecko (Stefanie Schererová, Justus Strelow) +11,5 s (0+5), 3. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Ruslan Tkalenko) +11,8 (0+7), ... 23. Slovensko (Henrieta Horvátová, Matej Baloga) nedokončili (6+12)

Štafeta miešaných štvoríc: 1. Ukrajina (Vaľ Semerenková, Julia Džimová, Arťom Prima, Dmitro Pidručnij) 1:11:32,1 h (0+9), 2. Rusko (Kristina Rezcovová, Victoria Slivková, Eduard Latypov, Said Karimulla Chalili) +32,2 s (0+9), 3. Nórsko (Aasne Skredová, Ida Lienová, Sivert Guttorn Bakken, Aleksander Fjeld Andersen) +33,7 (0+3), ... 16. Slovensko (Veronika Machyniaková, Terézia Poliaková, Tomáš Hasilla, Michal Šima) nedokončili (1+8)
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí biatlonisti na ME nedokončili miešanú štafetu,zlato získali Nóri © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľké derby medzi Juventusom a Interom bude zrejme bez divákov, ohrozuje ho koronavírus
<< predchádzajúci článok
Erik Baška figuruje v nominácii tímu Bora-Hansgrohe na úvodné belgické klasiky

Slovenskí biatlonisti na ME nedokončili miešanú štafetu,zlato získali Nóri - diskusné fórum čitateľov