Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. augusta 2007

Slovenskí europoslanci nechcú otvárať otázku maďarskej gardySlovenskí europoslanci zatiaľ nebudú na plenárnom zasadaní Európskeho parlamentu (EP) otvárať vznik maďarskej polovojenskej gardy. Pre agentúru SITA to potvrdili viacerí z nich. "Nechceme, aby to ...Zdieľať

PARÍŽ 31. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí europoslanci zatiaľ nebudú na plenárnom zasadaní Európskeho parlamentu (EP) otvárať vznik maďarskej polovojenskej gardy. Pre agentúru SITA to potvrdili viacerí z nich. "Nechceme, aby to vyzeralo tak, že si v EP vybavujeme slovensko-maďarské účty," uviedol pre SITU Vladimír Maňka. Podľa neho stačí, že vznik extrémne pravicovej paramilície odsúdili európski socialisti a dúfa, že sa k nim pripoja všetky ostatné politické frakcie.

Poslanci sa v pondelok zídu na prvom poprázdninovom plenárnom zasadaní v Štrasburgu. Okrem otázok rozpočtu únie si v stredu vypočujú vyhlásenie Rady a Komisie o boji proti terorizmu. Poslanci chcú s Radou a Komisiu hovoriť aj o nedávnych pohyboch na americkom trhu s hypotékami.

Dôležitou témou je aj otázka trhu s mliečnymi výrobkami. Parlament sa má vyjadriť k navrhovaným opatreniam EK. Okrem toho si europoslanci vypočujú prejav portugalského prezidenta Aníbala Cavaca Silvu, ktorého krajina do konca roka predsedá Európskej únii.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiada neosadiť pamätnú tabuľu s citátom Mináča
<< predchádzajúci článok
MF vyhlásilo súťaž na tvorcu a prevádzkovateľa stránky o eure

Slovenskí europoslanci nechcú otvárať otázku maďarskej gardy - diskusné fórum čitateľov

Veľká diplomatická chyba31.8. 11:01:28