30. mája 2012

Slovenskí futbalisti prehrali s Holandskom 0:2

Futbaloví reprezentanti Slovenska prehrali s domácim Holandskom v stredajšom medzištátnom prípravnom dueli v Rotterdame 0:2 (0:1). O prvý gól sa postaral na štadióne De Kuip paradoxne ...

holandsko slovensko ROTTERDAM 30. mája (WEBNOVINY) - Futbaloví reprezentanti Slovenska prehrali s domácim Holandskom v stredajšom medzištátnom prípravnom dueli v Rotterdame 0:2 (0:1).

O prvý gól sa postaral na štadióne De Kuip paradoxne Slovák, stopér Saláta v 7. min tečoval do bránky strieľaný center Afellaya.

Po zmene strán strelil druhý "poisťovací" gól v 75. min Van der Vaart.

"Oranjes" boli jednoznačne lepší, mali tlak i loptu dlho vo svojej moci a potvrdili, že patria k ašpirantom na zisk kontinentálneho titulu na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Poľsku a na Ukrajine.

Výsledok - streda:

Holandsko - Slovensko 2:0 (1:0)

Góly: 7. Saláta (vlastný), 75. Van der Vaart, ŽK: 70. Stoch (SR), rozhodovali: Bezborodov - Golubev, Lebedev (všetci Rus.), 51 177 (vypredané)
Holandsko: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Bouma (46. Vlaar), Schaars - Van Bommel, N. de Jong - Robben (84. Narsingh), Sneijder (51. Van der Vaart), Afellay (79. Kuyt) - Van Persie (68. Huntelaar)
Slovensko: J. Mucha ml. - Pekarík, Saláta, Hubočan, Švento - Guédé (46. T. Kóňa), M. Čech (77. Ľ. Guldan) - Stoch (81. Kopúnek), Hamšík, Breznaník (46. R. Procházka) - M. Bakoš (78. Hološko)

I. polčas

V 3. min mali prvú veľkú šancu Slováci. Stoch rozohral na krátko rohový kop, Pekarík našiel centrom Hamšíka a jeho hlavička trafila spojnicu. Na druhej strane odpovedal De Jong, jeho hlavičkový pokus po rohovom kope však smeroval tesne vedľa.

Skóre otvorili domáci už v 7. min, keď si strieľaný center Afellaya zrazil do bránky stopér Saláta - 1:0.

Už o štyri minúty neskôr spálil vynikajúcu príležitosť Van Persie, ale nepotrestal Pekaríkove podbehnutie lopty. Holanďania jasne dominovali, mali hru pod kontrolou a nepúšťali Slovákov k lopte.

Obrovskú príležitosť mali hostia až v 25. min, keď Stekelenburg nezachytil "malú domov" a lopta mu narazila do ruky. Rozhodca nariadil nepriamy kop z hranice päťky. Stoch však trafil len do bočnej siete. V 27. min mal krídelník Fenerbahce Istanbul ďalšiu šancu, z uhla však pálil opäť len do bočnej siete. Šesť minút pred koncom prvého polčasu predviedol technické finesy Afellay, oklamal Breznaníka a "jasličkami" aj Guédého, ale sebecky zakončil z diaľky a netrafil do priestoru medzi tromi žrďami.

V 42. min mal problémy so Šventovým centrom Stekelenburg a vytlačil ho na rohový kop. Po jeho rozohraní skúšal šťastie nožničkami Hamšík, lopta však smerovala nad bránku. V závere prvého dejstva ešte pohrozil Stoch, no strelou po zemi netrafil bránku.

II. polčas

Úvodná pätnásťminútovka druhého polčasu nepriniesla takmer žiadny vzruch. Obe mužstvá držali loptu len v strede poľa, aj keď mierna aktivita bola na strane domácich.

"Oranjes" sa však nedostali do žiadnej šance.

Holanďania boli nebezpeční najmä z krídelných priestorov, centre Afellaya či Robbena však bez problémov likvidovala slovenská defenzíva. Až v 71. min prišla prvá možnosť druhého dejstva. Van der Vaartov priamy kop z hranice pokutového územia skončil na spojnici. Vzruch priniesla aj 73. min, vtedy Afellay netrafil prázdnu bránku, ale zakončoval z postavenia mimo hry, takže jeho prípadný gól by aj tak neplatil.

Tlak domácich vrcholil a v 75. min ho korunoval gólom Van der Vaart, ktorý využil zaváhanie slovenských obrancov po kombinačnej akcii domácich a nekompromisne prudkou strelou po trávniku prekonal Muchu - 2:0. Záver duelu už poznačili časté striedania. Domáci boli spokojní s dvojgólovým vedením a držali Slovákov na dištanc od svojej bránky. Zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom Holandska 2:0.