16. augusta 2006

Slovenskí mladí futbalisti remizovali s Albánskom

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v stredajšom stretnutí B-skupiny kvalifikácie ME 2007 so svojimi rovesníkmi z Albánska na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Senci 0:0 ...

SENEC 16. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v stredajšom stretnutí B-skupiny kvalifikácie ME 2007 so svojimi rovesníkmi z Albánska na trávniku Národného tréningového centra SFZ v Senci 0:0 a skomplikovali si tak svoje postupové šance na záverečný šampionát, ktorý sa uskutoční v Holandsku. V druhom a záverečnom zápase kvalifikácie sa zverenci trénera Ladislava Petráša predstavia 5. septembra 2006 na pôde Španielska.

Slovensko "21" - Albánsko "21" 0:0
ŽK: 65. Brezinský - 15. Lila, 29. Dušku, 56. Agolli, 76. E. Bakaj, rozhodovali: Banari - Bodean, Gorbatov (všetci Mold.), 1052 divákov
Slovensko "21": D. Kuciak - Siva, Brezinský, Pavol Farkaš, Husár - Pekarík (46. M. Farkaš), Kopúnek, Hamšík (60. Kóňa), Božok - Jendrišek (78. M. Filo ml.), A. Nemec
Albánsko "21": Kolici - Mile, Dušku, Osmani, Arapi - Lila, E. Bakaj (79. Lika), Agolli, Veliaj - Pema (90. Hodo), Abazaj (82. Mema)

Mladí slovenskí reprezentanti boli od úvodných minút aktívnejší ako ich albánsky súper, zväčša sa však dostávali len po šestnástku, kde ich snaha stroskotávala. V 18. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Kopúnek, jeho strelu z 20 metrov mieriacu k ľavej žrdi však Kolici efektne vyrazil. O tri minúty nato sa ho pokúšal napodobniť najmladší člen výberu Ladislava Petráša - odchovanec Slovana Bratislava Marek Hamšík, ktorého pokus len tesne minul pravú žrď albánskej svätyne. Aktivita domácich následne ustala, množili sa nepresné prihrávky najmä v strede poľa. Hostia počas prvého polčasu vyslali na stuhnutého Kuciaka len jednu strelu v podaní Bakaja, aj tá sa však len tak-tak dokotúľala k slovenskému gólmanovi. Pred odchodom do kabín zaujala divákov ešte strela Hamšíka v 40. min nad, či na druhej strane zákrok Božoka na Mileho v pokutovom území, po ktorom hlavný arbiter Viačeslav Banari z Moldavska prižmúril obe oči.
Po zmene strán Slováci vedomí si nutnosti zisku troch bodov zvýšili aktivitu, zlepšili pohyb, v koncovke však boli naďalej bezmocní. V 51. min Jendrišekova strela nemala potrebnú razanciu a ten istý hráč neuspel ani o osem minút neskôr po chybe hosťujúcej obrany. Muž s píšťalkou odpustil jedenástku aj Albáncom, keď najskôr v 65. min Slováci reklamovali ruku v šestnástke a následne "skosil" vo "veľkom vápne" zozadu Nemca nešetrne Arapi. V ďalších minútach sa na kopačky domácich začala vkrádať nervozita, čo bolo vidieť najmä pri šanciach Jendrišeka (vysoko nad), Kopúnka (netrafil loptu) a Michala Farkaša (vo výbornej príležitosti mieril veľmi nepresne). Zverenci trénera Ladislava Petráša tak do kvalifikácie ME 2007 vstúpili bezgólovou remízou a pred druhým a záverečným duelom 5. septembra na pôde Španielska si výrazne skomplikovali svoje postupové šance.

Hlasy trénerov:
Ladislav Petráš (tréner SR "21"): "Myslím si, že celý zápas sme boli lepším mužstvom, aj keď vyložené šance sme si nevypracovali. Ovplyvnila to najmä nepresná rozohrávka, úplne nám vypadla pravá strana stredu poľa. Pekarík nedokázal nahradiť ani Ižvolta, ani Zošáka. Trochu sa musím posťažovať aj na rozhodcov, ktorí kúskovali hru, súper často fauloval, držal našich hráčov za dres. Myslím si, že mohol zapískať aspoň jednu jedenástku, aj keď na druhej strane aj proti nám mohol urobiť to isté na konci prvého polčasu. Nič však ešte nie je stratené, ideme na ďalší zápas do Španielska, vonku sa nám možno bude hrať lepšie. Uvidíme, ako dopadne duel Albánska práve so Španielskom, potom budeme múdrejší."

Artan Bušati (tréner Albánska "21"): "Slovensko bolo pre nás ťažkým súperom. V zápase sme mali aj kúsok šťastia, pretože domáci hrali lepšie ako moji zverenci. Musím však chlapcov pochváliť, do hry vložili srdce a bojovali počas celých deväťdesiatich minút. Svojho trénerského náprotivka rešpektujem a chcel by som mu popriať veľa šťastia, pretože má naozaj veľmi dobrý tím."