Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2021

Slovenskí vojaci sa podieľajú na misii Únie v Mali a pomáhajú pri rozvoji tamojšej armády, hlási NaďVojenské výcvikové misie pod hlavičkou Európskej únie (EÚ) sú dôležitým nástrojom k zvyšovaniu bezpečnosti a stability aj v priestore Afriky. Vo ...Zdieľať
ike_5126 676x451 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vojenské výcvikové misie pod hlavičkou Európskej únie (EÚ) sú dôležitým nástrojom k zvyšovaniu bezpečnosti a stability aj v priestore Afriky. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).


Vyzdvihol misiu EUTM v Mali, na ktorej pôsobia aj slovenskí vojaci. Tá má za úlohu prispieť k obnove a rozvoju technických spôsobilostí tamojších ozbrojených síl.

„Absolvovali streleckú prípravu v medzinárodnom prostredí, aby si preverili nielen svoju mušku, ale predovšetkým postupy v medzinárodnom tíme, keďže počas nasadenia je práve dôvera kľúčom k úspešnému zvládnutiu úloh a prekážok,“ povedal minister.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí vojaci sa podieľajú na misii Únie v Mali a pomáhajú pri rozvoji tamojšej armády, hlási Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zistila za uplynulý týždeň 21 prípadov porušenia karantény, viacerí sa nevyhli pokutám
<< predchádzajúci článok
Gröhling: Vyššia účasť zaočkovaných ľudí na hromadných podujatiach by mala byť legislatívne upravená

Slovenskí vojaci sa podieľajú na misii Únie v Mali a pomáhajú pri rozvoji tamojšej armády, hlási Naď - diskusné fórum čitateľov