13. júna 2013

Slovenskí volejbalisti úspešne vstúpili do Európskej ligy

Slovenskí volejbaloví reprezentant zvíťazili v otváracom zápase jubilejného X. ročníka Európskej ligy v A-skupine základnej fázy vo Viedni nad Dánskom presvedčivo 3:0. V piatok ich čaká od 18.00 h ...

volejbal slovensko VIEDEŇ 13. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentant zvíťazili v otváracom zápase jubilejného X. ročníka Európskej ligy v A-skupine základnej fázy vo Viedni nad Dánskom presvedčivo 3:0. V piatok ich čaká od 18.00 h duel s domácim Rakúskom.

Výsledok - štvrtok (A-skupina):

Dánsko - Slovensko 0:3 (-15, -19, -16)

64 min, rozhodovali: Zdraveski (Maced.) a Tillmann (Maď.), 100 divákov

SR: Zaťko, Michalovič, Kohút, Paták, Piovarči, Chrtiansky ml., libero Ondrušek (Javorčík, Masný, Kašper)
Dánsko: Jacobsen, Ditlevsen, Knudsen, Christiansen, Huss, Thomsen, libero Mikelsons (Olufsen)

Slovenskí volejbalisti nenechali nič na náhodu a od úvodného podania potvrdzovali rolu favorita zápasu. Mali navrch vo všetkých činnostiach, lepšie podávali aj bránili a postupne si vypracovávali náskok. Dáni mali problém sa presadiť cez kvalitne postavené slovenské bloky.

Hru zverencov trénera Štefana Chrtianskeho výborne dirigoval nahrávač Juraj Zaťko, ktorý dostal príležitosť pred skúsenejším Michalom Masným. Prvý set bol jasne v réžii favorita, dejstvo ukončil Michalovič a Slováci ho vyhrali 21:15.

Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie. Dáni na začiatku vystrčili rožky a dokonca sa ujali vedenia (4:2). Družstvá sa ťahali o každý bod. Od stavu 17:19 z pohľadu Slovenska však už bodovali iba hráči v dresoch s dvojkrížom. Vyhrali najtesnejším rozdielom 21:19 a viedli už 2:0.

Povzbudení úspešnou koncovkou pokračovali Slováci výborne aj v treťom a bez problémov mierili za hladkým víťazstvom. Tretí set ukončil Chrtiansky, Slováci ho vyhrali 25:16 a celý duel zaslúžene 3:0.