24. septembra 2016

Slovenskí volejbalisti výhrou nad Izraelom získali dôležité body na ME

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zaznamenali vo svojom piatom zápase kvalifikácie ME 2017 štvrté víťazstvo. V dôležitom sobotňajšom stretnutí s Izraelom nestratili ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Rovinj 24. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zaznamenali vo svojom piatom zápase kvalifikácie ME 2017 štvrté víťazstvo. V dôležitom sobotňajšom stretnutí s Izraelom nestratili zverenci Miroslava Palguta ani set a udržali sa na vedúcej pozícii, ktorá znamená priamy postup na šampionát.

Turnaj zakončia Slováci v nedeľu o 17.30 proti domácemu Chorvátsku a v danej chvíli im na priamy postup stačí vyhrať 3:1 aj v prípade, že Lotyši zdolajú v sobotu Chorvátov 3:0.

Slovensko - Izrael 3:0 (21, 19, 18)
Zápas trval: 83 minút. Rozhodovali: Koutsoulas (Gréc.) a Lazarevič (Srb.), 50 divákov.
SR: Bencz 19, Skladaný 2, Kohút 3, Paták 12, Chrtiansky 13, Ondrovič 4, libero Kubš (Končal 0, Mlynarčík 0).
Tréner: M. Palgut.

V dôležitom zápase mali Slováci dobrý vstup a po bloku a neskôr útoku Chrtianskeho viedli 5:3. Potom dal dve esá za sebou Bencz a bolo 7:3. Slováci pokračovali v dobrom výkone a vypracovali si náskok 10:4. Nad sieťou kraľoval Bencz, ktorý aj s trochou šťastia upravil na 12:6.

Slováci dominovali v každej činnosti a pri Skladaného podaní vyhrávali 16:7. Izrael potom vďaka dobrému servisu znížil na 12:16. Do koncovky sa išlo za stavu 20:16 pre slovenský tím. V závere ešte narobil servisom problémy Vinarsky, ale Slováci to zvládli a prvý set vyhrali 25:21.

Veľmi dobre začali aj druhý set a Ondrovič nekompromisne upravil na 4:1. Po šikovnej ulievke Skladaného a následne jeho šikovnosti na sieti viedli slovenskí reprezentanti 8:4. Izrael aj bez svojej zranenej hviezdy Šafranoviča bojoval a manko znížil na dva body - 8:10.

Nápor súpera nekompromisne odvrátil Chrtiansky a zvýšil na 14:12. Následne slovenský smečiar pridal skvelý servis a na sieti zakončil Skladaný. Dobrú pasáž potvrdil po dlhej výmene Bencz a Slováci vyhrávali 16:12. Náskok si favorit v pohode udržiaval a do koncovky sa išlo za stavu 21:16. Set ukončil esom kapitán Kohút a Slováci ho vyhrali hladko 25:19.

Na začiatku tretieho dejstva vyhrával Izrael 4:2, ale dlho sa netešil a onedlho bolo 4:4. Izrael zatlačil servisom a vypracoval si náskok 9:5. Slováci zabojovali a pri podaní Kohúta znížili na 8:9, keď dlhú výmenu úspešne zakončil Bencz. Potom sa dvakrát po sebe znovu presadil dobre hrajúci Bencz a Slováci viedli 11:10.

Následne výborne podal Skladaný a Paták nekompromisne trestal - 13:11. Palgutovi zverenci sa rozbehli a Chrtiansky zvýšil už na 15:11. Potom sa opäť presadil Bencz, následne aj Chrtiansky a bolo 19:14. V závere nemali Slováci problémy, set vyhrali 25:18 a celý duel zaslúžene 3:0.