Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júla 2019

Slovensko bude v roku 2024 predsedať Regionálnemu výboru WHOBratislavský hrad, archívna snímka.Zdieľať
Bratislavský hrad, archívna snímka. Foto: TASR
Bratislava 11. júla (TASR) – Slovensko bude predsedať 74. zasadnutiu Regionálneho výboru Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu v roku 2024. Bude to prvýkrát, čo bude Slovensko predsedať WHO. Vyplýva to z dokumentu Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Výška výdavkov sa predbežne odhaduje na 1,3 milióna eur.


Zasadnutie pripravuje a prijíma rezolúcie a rozhodnutia o strategickom smerovaní a cieľoch regionálnej a globálnej zdravotnej politiky. „Predsedanie a hosťovanie tohto podujatia potvrdí vysoký kredit Slovenskej republiky v medzinárodnom meradle a rovnako aj dynamické nastavenie spolupráce medzi Slovenskou republikou a WHO. Predsedanie Regionálnemu výboru WHO pre Európu a hosťovanie tohto podujatia ponúka tiež Slovenskej republike príležitosť podieľať sa na rozhodovacom procese v oblasti zdravotníctva na globálnej úrovni,“ píše v predkladacej správe MZ SR.

Regionálny výbor WHO pre Európu je pravidelným jesenným ministerským fórom. Zaoberá sa zdravím v rovine s rozvojovými cieľmi OSN Agendy 2030. Zúčastňujú sa na ňom ministri a vrcholní zástupcovia 53 členských štátov na najvyššej politickej úrovni, ako aj zástupcovia medzivládnych a mimovládnych organizácií.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bunkri na ostrove Kréta našli mŕtvu americkú vedkyňu
<< predchádzajúci článok
Netanjahu sľúbil, že v Predjordánsku nebude zrušená ani jedna osada

Slovensko bude v roku 2024 predsedať Regionálnemu výboru WHO - diskusné fórum čitateľov