Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2021

Slovensko je pripravené podporiť Rumunsko pri vstupe do Schengenu, eurozóny aj OECDSlovensko podporuje Rumunsko v jeho úsilí o členstvo v Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) aj snahy Bukurešti o prehĺbenie integrácie v rámci štruktúrZdieľať
ttny tajomnk martin klus na videokonferencii ministrov zahraninch vec lenskch ttov e_49730696103_o 676x451 15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko podporuje Rumunsko v jeho úsilí o členstvo v Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) aj snahy Bukurešti o prehĺbenie integrácie v rámci štruktúr Európskej únie (EÚ), vrátane Schengenského priestoru či eurozóny. Uviedol to štátny tajomník ministerstva zahraničných Martin Klus (SaS) počas pracovnej návštevy Rumunska.


Ako informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie, Klus rokoval so štátnou tajomníčkou rumunského ministerstva zahraničných vecí Iuliou Matei, prezidentským poradcom pre európske záležitosti a bývalým členom Európskej komisie Leonardom Orbanom ako aj s poradcom pre zahraničnú politiku kancelárie predsedu vlády Theodorom-Cosminom Onisiim.

Témami boli slovensko-rumunské bilaterálne vzťahy, aktuálne európske otázky či koordinácia členských štátov EÚ v boji proti pandémii COVID-19.

Rumunsko je náš dôležitý spojenec v Severoatlantickej aliancii (NATO), strategický partner v EÚ a predstavuje aj kľúčový ekonomický priestor v regióne juhovýchodnej Európy. Zdieľame s ním takmer všetky postoje k aktuálnym otázkam európskej a zahraničnej politiky. Naša spolupráca je obzvlášť dôležitá v kontexte regionálnej menšinovej politiky, európskej integrácie krajín západného Balkánu či v rámci súčasnej diskusie o budúcnosti Európy," podotkol Klus.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko je pripravené podporiť Rumunsko pri vstupe do Schengenu, eurozóny aj OECD © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Senici majú nový náhradný byt slúžiaci ako útočisko v krízových situáciách
<< predchádzajúci článok
Muž po nehode skončil s autom zakliesnený v strmej rokline

Slovensko je pripravené podporiť Rumunsko pri vstupe do Schengenu, eurozóny aj OECD - diskusné fórum čitateľov