Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. februára 2011

Slovensko má druhú najkrajšiu fotografickú knihu v EurópeV poradí tretia monografia slovenského fotografa a cestovateľa Filipa Kuliseva Úžasná planéta sa umiestnila na druhom mieste v medzinárodnej ...Zdieľať
kulisev Fotografia Filipa Kuliseva.Ilustračné foto SITA/APFSRBRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - V poradí tretia monografia slovenského fotografa a cestovateľa Filipa Kuliseva Úžasná planéta sa umiestnila na druhom mieste v medzinárodnej súťaži o Európsku fotografickú knihu za rok 2010, ktorej organizátorom je Európska federácia profesionálnych fotografov (FEP). Kulisevova kniha uspela v kategórii Príroda.


“Nečakal som to, no o to väčšiu mám radosť. V tejto knihe som chcel ukázať najkrajšie miesta našej planéty, ktoré sa nachádzajú na všetkých kontinentoch," uviedol Kulisev, ktorého dielo predstavuje 111 najkrajších miest na Zemi. “Rozhodovanie nebolo jednoduché a výsledok bol tesný. U Filipa Kuliseva oceňujeme jeho technicky dokonalé prevedenie fotografií, vycibrený zmysel pre detail i posolstvo knihy, aby ľudia chránili nádherné miesta planéty aj pre ďalšie generácie,” vyhlásil prezident FEP Neil Warner.

Knihu Úžasná planéta, ktorá obsahuje viac ako 500 fotografií rôznych formátov, vydalo súčasne v trinástich jazykoch Vydavateľstvo Slovart v spolupráci s vydavateľstvom Frechmann Kolon z Kolína nad Rýnom. Oficiálnu slovenskú premiéru bude mať dnes popoludní v Prezidentskom paláci v Bratislave v rámci vernisáže výstavy Filip Kulisev Master QEP, Amazing Planet, ktorá potrvá do konca februára. Dielo autora na nej uvedie riaditeľ vydavateľstva Slovart Juraj Heger.

Agentúru SITA informoval Filip Kulisev.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Umenie nás fascinuje, tvrdia členovia skupiny Teskohippies
<< predchádzajúci článok
Modelka Agáta Hanychová je tehotná. Vraj to bola náhoda

Slovensko má druhú najkrajšiu fotografickú knihu v Európe - diskusné fórum čitateľov