24hod.sk    Tlačové správy

Slovensko na finálových priečkach!

Slovenskí reprezentanti v tanečnom športe Tamás Kristóf Kis a Mária Nagyová, Slovensko, obsadili na majstrovstvách Európy do 21 rokov v desiatich tancoch v Šamoríne 5. miesto. Titul šampiónov starého ...

imbfqgfc.jpeg 1 676x451 5.9.2023 (SITA.sk) - Slovenskí reprezentanti v tanečnom športe Tamás Kristóf Kis a Mária Nagyová, Slovensko, obsadili na majstrovstvách Európy do 21 rokov v desiatich tancoch v Šamoríne 5. miesto. Titul šampiónov starého kontinentu získali Arméni Jaroslav Kiseľov a Sofia Filipčuková. Šampionát bol súčasťou 12. ročníka Slovak Open Championship, v ramci ktorého mali svoje výročie podujatia Dunajský pohár, 45. ročník a Bratislava Open, 30. ročník.

Na majstrovstvách Európy vo vekovej kategórii do 21 rokov v disciplíne desiatich tancov, čo je kombináciou štandardných a latinskoamerických tancov, sa predstavilo 2. septembra 2023 celkovo 43 párov z 22 európskych krajín. Najlepšie hodnotenie od rozhodcov dostali Arméni Jaroslav Kiseľov so Sofiou Filipčukovou, ktorí triumfovali pred Dumitrom Sardarim s Melissou Wederkinckovou z Moldavska a rumunským párom Padurariu Stefan Alexandru, Malina Elena Constandacheová.

V Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere sa nestratili ani slovenskí zástupcovia. Vo finále tancovali Tamás Kristóf Kis s Máriou Nagyovou a napokon skončili na výbornej 5. pozícii. Semifinále si vybojovali Milan Balažovjech s Lianou Ferjancovou a obsadili konečnú 11. priečku.

Slovak Open Championship, ktorý sa konal pod záštitou prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru Antona Siekela, bol najkvalitnejšie obsadenou súťažou v obľúbenom tanečnom športe na Slovensku. Organizátori z TŠK M+M pri ZŠ Ostredková Bratislava privítali v sále Victory Olympijského tréningového centra x-bionic sphere v Šamoríne v rôznych kategóriách celkovo 297 súťažných párov z 23 krajín. Bojovali nielen o trofeje, ale aj o body do svetového rebríčka Medzinárodnej tanečno športovej federácie WDSF.

V štandardných tancoch predviedli kvalitné výkony slovenské páry Gabriel Korpás a Vanessa Murajdová a Patrik a Silvia Budovci, ktorí sa pretancovali až do finále. V ňom Korpás s Murajdovou obsadili 4. miesto a Budovci skončili hneď za nimi.

V latinskoamerických tancoch sa Slováci Artem Oberemok s Emou Tomášovou dostali na pódium, keď obsadili 2. pozíciu.

Vo finále nechýbali opäť ani súrodenci Budovci, ktorí skončili štvrtí.

Podujatie počas slávnostného otváracieho ceremoniálu otvorili prezident Slovenského zväzu tanečných športov Peter Ivanič a generálny sekretár Slovenského olympijského a športového výboru Jozef Liba, ceny najlepším odovzdávala aj čerstvá majsterka sveta v športovej streľbe a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková.

Podujatie by sa nemohlo uskutočniť bez podpory hlavných partnerov, ktorým organizátori Veronika a Milan Španikovci a Tanečno športový klub M +M Bratislava pri ZŠ Ostredková srdečne ďakujú. Obchodné centrum Aquario Šturovo, SPP, Trnavský samosprávny kraj, DanStream a prekladateľ a tlmočník Bedřich Trávniček.

Informačný servis

Zdroj: SITA.sk - Slovensko na finálových priečkach! © SITA Všetky práva vyhradené.

Kamión zrazil 68-ročnú chodkyňu, zistená bola aj prítomnosť alkoholu (foto)
Medziročný rast ekonomiky potvrdili štatistici, domácnosti však vplyvom vysokej inflácie pokračujú v šetrení