Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2021

Slovensko poskytne Afganistanu 500-tisíc eur, krajine hrozí humanitárna katastrofaSlovenská republika poskytne Afganistanu prostredníctvom Organizácie Spojených národov (OSN) 500-tisíc eur na humanitárnu pomoc. Počas online ...Zdieľať
peniaze afganistan 676x451 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská republika poskytne Afganistanu prostredníctvom Organizácie Spojených národov (OSN) 500-tisíc eur na humanitárnu pomoc. Počas online konferencie OSN k humanitárnej situácii v Afganistane to povedala štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková.


Podľa slov generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa totiž Afganistanu hrozí humanitárna katastrofa. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Boj proti terorizmu musí byť zodpovednosťou afganskej vlády. Zároveň by som chcela potvrdiť náš prísľub, že Slovensko poskytne finančnú pomoc vo výške 500-tisíc eur, ktorú špecializované agentúry OSN použijú na riešenie humanitárnej krízy v Afganistane,“ uviedla Brocková. Zdôraznila, že Taliban by mal dodržiavať ľudské práva žien, detí a menšín v krajine.

Cieľom diskusie OSN bolo posúdiť najnovší vývoj v Afganistane a poukázať na riešenie rýchlo sa zhoršujúcej humanitárnej krízy. Viac ako 11 miliónov ľudí v Afganistane potrebuje naliehavú pomoc. OSN sa tiež obrátila na štáty s naliehavou požiadavkou, aby pomohli vyzbierať 600 miliónov dolárov na pokračovanie pomoci Afganistanu do konca roka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poskytne Afganistanu 500-tisíc eur, krajine hrozí humanitárna katastrofa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začlenenie Balkánu do EÚ je strategické pre obe strany, podľa Merkelovej musí Srbsko urobiť demokratické reformy
<< predchádzajúci článok
Zariadenia sociálnych služieb dostanú nové zásoby ochranných pomôcok, doraziť by mali už o pár dní

Slovensko poskytne Afganistanu 500-tisíc eur, krajine hrozí humanitárna katastrofa - diskusné fórum čitateľov