Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. novembra 2017

Slovensko-rakúska skupina diskutovala o cezhraničnej spolupráciiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Roman Hanc
Bratislava 22. novembra (TASR) – Informáciám o stave aktuálnych projektov v Rakúsku i na Slovensku bolo venované utorkové (21.11.) zasadnutie pracovnej skupiny, ktorá sa venuje cezhraničnej spolupráci v oblasti územného plánovania a starostlivosti o životné prostredie. Už druhé stretnutie na pôde Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa týkalo i námetov na lepšiu koordináciu a prehĺbenie aktivít v oblasti cezhraničnej spolupráce.


"Slovenskí odborníci prezentovali Územný plán regiónu BSK a jeho webovú aplikáciu, otázky legislatívy pri územnoplánovacích činnostiach v SR, koncepciu ochrany a využívania zdrojov povrchovej a podzemnej vody v BSK, katalóg adaptačných opatrení na dôsledky zmeny klímy, ale aj výsledky štúdie demografického potenciálu Bratislavy do roku 2050," informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman. "Rakúska strana informovala o monitoringu mestských regiónov či modeloch spolupráce obcí ležiacich na sever od Viedne," dodala Forman.

Kreovanie pracovnej skupiny je jedným z konkrétnych výsledkov dohody o spolupráci medzi BSK, Spolkovou krajinou Dolné Rakúsko, hlavným mestom SR Bratislava a Trnavským samosprávnym krajom (TTSK) na roky 2015-2019. Cieľom spolupráce je synergickým efektom prispieť k rozvoju dopravnej infraštruktúry a mobility, podporiť kultúrnu spoluprácu, cestovný ruch, agroturizmus i potenciál v oblasti vedy, výskumu a inovácií.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mugabeho nástupca Mnangagwa sa vrátil do vlasti
<< predchádzajúci článok
Obnova verejného osvetlenia Levíc nebude možná len z úspor energie