Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. januára 2010

Slovensko sa uchádza o ME v kroseSlovensko sa uchádza o majstrovstvá Európy v krose v roku 2012 alebo 2013. V prípade, že Európska atletická asociácia (EAA) mu priklepne toto podujatie, šampionát sa uskutoční ...Zdieľať
Foto: SITA/AP BRATISLAVA/DUDINCE 12. januára (WEBNOVINY) - Slovensko sa uchádza o majstrovstvá Európy v krose v roku 2012 alebo 2013. V prípade, že Európska atletická asociácia (EAA) mu priklepne toto podujatie, šampionát sa uskutoční v známom kúpeľnom mestečku Dudince na juhu stredného Slovenska. Dudinčania s myšlienkou krosových ME koketovali už dávnejšie.


"Na začiatku februára cestujeme spolu s generálnou sekretárkou nášho zväzu Ankou Kirnovou do sídla EAA v Lausanne, kde by sme mali predebatovať podrobnosti týkajúce sa našej kandidatúry," informoval agentúru SITA Július Nyárjas, ktorý stojí za dudinským projektom na krosové ME a má bohaté skúsenosti s organizovaným Dudinskej päťdesiatky v chôdzi a dvakrát sa podieľal na úspešnom usporiadaní chodeckého Európskeho pohára.

V roku 2010 sa kontinentálny krosový šampionát uskutoční v portugalskej Albufeire a o rok neskôr v slovinskom Velenje. O dejiskách ME 2012 a 2013 zatiaľ EAA nerozhodla.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
S. Williamsová i Safinová v Sydney úspešne
<< predchádzajúci článok
Senátorka žiada vyšetriť falošné obvinenie Woodsa