12. novembra 2006

Slovensko víťazom Nemeckého pohára

Slovenská hokejová reprezentácia sa stala víťazom Nemeckého pohára v Hannoveri. V nedeľňajšom finále si zverenci Júliusa Šuplera poradili so Švajčiarskom po dramatickom priebehu a veľkom boji ...

HANNOVER 12. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia sa stala víťazom Nemeckého pohára v Hannoveri. V nedeľňajšom finále si zverenci Júliusa Šuplera poradili so Švajčiarskom po dramatickom priebehu a veľkom boji 4:3 po predĺžení. Slováci vyhrali Nemecký pohár pri svojej ôsmej účasti druhýkrát v histórii, prvý raz sa im to podarilo v roku 1997.

Finále so Švajčiarmi síce začal lepšie súper, ale slovenskí hokejisti dokázali zvrátiť priebeh a z 0:1 otočiť na 3:1. Švajčiari však v závere druhej tretiny lacným gólom znížili a ešte viac zdramatizovali vývoj v tretej časti hry, keď sa im podarilo vyrovnať. O slovenskom víťazstve rozhodol v predĺžení po 118 sekundách hry svojim druhým gólom v zápase Roman Kukumberg.

Tretie miesto na Nemeckom pohári obsadil výber Kanady, ktorý si poradil v súboji o bronz s domácim Nemeckom 5:4. Aj v zápase o 5. priečku bol lepší tím z B-skupiny, keď Lotyši zdolali Japonsko 4:1.