Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

Slovensko začalo s Rakúskom spoluprácu v oblasti životného prostrediaInformovanosť o životnom prostredí, podpora obehového hospodárstva, účinná ochrana ovzdušia a efektívne vodné hospodárstvo. Týmto a ďalším témam sa slovenskí a ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 10. septembra (TASR) - Informovanosť o životnom prostredí, podpora obehového hospodárstva, účinná ochrana ovzdušia a efektívne vodné hospodárstvo. Týmto a ďalším témam sa slovenskí a rakúski experti venovali v rámci pilotného slovensko-rakúskeho environmentálneho workshopu, ktorý iniciovalo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR.


Experti si podľa ministerstva vymieňali poznatky o aktuálnych témach a pokúsili sa nájsť prieniky v spoločných pozíciách a prioritách. "Pri vzájomnej podpore ich bude možné o to cielenejšie a efektívnejšie presadzovať doma, ale i v rámci negociácii v Bruseli," myslí si rezort.

Stretnutie otvoril štátny tajomník ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla, ktorý očakáva, že podobné stretnutia aj v budúcnosti upevnia slovensko-rakúsku spoluprácu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Takmer 86 % dôchodcov s exekúciou má zrážku do 90 eur mesačne
<< predchádzajúci článok
Model Defender bude britská automobilka vyvážať z Nitry do 28 krajín

Slovensko začalo s Rakúskom spoluprácu v oblasti životného prostredia - diskusné fórum čitateľov