12. februára 2018

Slovensko získalo prvú medailu na ZOH: Kuzminová má striebro

Správu budeme aktualizovať. Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová skončila v stíhacích pretekoch na zimných olympijských hrách na druhej priečke získala striebornú medailu.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas pretekov v biatlone – šprintu žien na 7,5 km na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Slovensko získalo prvú medailu na ZOH v Pjongčangu prvú medailu. Anastasia Kuzminová obsadila druhé miesto v stíhacích pretekoch na 10 km.

Suverénnou víťazkou sa s náskokom 29,4 sekundy stala úradujúca celková šampiónka Svetového pohára Laura Dahlmeierová. Nemka nadviazala na svoj triumf zo sobotňajších rýchlostných pretekov na 7,5 km.

Tretia vo veľkom chlade a nemenej ovplyvňujúcom vetre v areáli Alpensia o dve desatiny sekundy za Kuzminovou skončila Francúzka Anais Bescondová.

KUZMINOVÁ ŠTARTOVALA Z 13. MIESTA

Trinásta z rýchlostných pretekov Kuzminová po bezchybnej prvej streľbe figurovala už na tretej pozícii, za Dahlmeierovou zaostávala o 32,6 sekundy. Priebežne druhá bola česká držiteľka bronzu zo šprintu Veronika Vítková (+17,8). Fialkovej sa po dvoch trestných okruhoch zaradila na 18. miesto (+1:32,9 min).

Kuzminová sa už pred druhou položkou prepracovala pred Vítkovú a pálila v podstate súbežne s Dahlmeierovou. Obe museli na jeden trestný okruh, Kuzminová mala manko už iba 9,2 sekundy, Fialková po ďalších dvoch zlyhaniach bola 29. s odstupom 2:02,5.

ČISTÁ STREĽBA DAHLMEIEROVEJ

Kuzminová sa pred naplnením prvej štvrťhodiny boja dostala pred Dahlmeierovú na čelo, na medzičase na 4,9 km viedla o 1,1 s.

Nemka sa však pred prvou „stojkou“ udržala v tesnom kontakte. Pálila na nej pomalšie, ale relevantne presnejšie: dala nulu, zatiaľ čo Slovenka nesklopila dva terčíky, náhle zaostávala o 37,9 sekundy, tretia Vítková bola o 11,2 s za ňou, štvrtá Bescondová ešte o 10,5 s späť. Fialková znova po dvoch ranách mimo figurovala na 36. priečke (+3:11,7).

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa raduje v cieli zo zisku striebornej medaily v stíhacích pretekoch žien na 10 km počas XXIII. zimných olympijských hier 12. februára 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Pred záverečnou streľbou bolo otázne, či Kuzminová zariskuje v záujme zlatej ambície, alebo si skôr predsa len aspoň povedome bude strážiť stupne. Na jej začiatku však už vedela, že prvenstvo nie je v dosahu, lebo Dahlmeierová sa nepomýlila a bola jasná – viedla o 55,3 sekundy. Slovenka urobila jednu chybu a rovnako takmer definitívna bola jej medaila. Pred treťou Bescondovou síce mala iba osem desatín k dobru, ale na štvrtú Nórku Marte Olsbuovú, striebornú z rýchlostných pretekov 33,6 s.

Záverečný okruh už nepriniesol žiadne bežecké prekvapenie z kategórie enormných, prípadne pád či podobnú športovú tragédiu. Kuzminová odolávala 19. zo šprintu Bescondovej, ktorá dovedna urobila o tri strelecké chyby menej (4:1). Napokon to zostalo v platnosti aj po dramatickom dueli v cieľovej rovinke.

9. Tiril Eckhoffová (Nór.) 1:47,8 (5),
10. Mona Brorssonová (Švéd.) 1:54,5 (1), ...
38. Paula FIALKOVÁ (SR) 3:58,3 (8)

ONLINE BIATLON – STÍHACIE PRETEKY ŽIEN NA 10 KM

11:41 Víťazkou stíhacích pretekoch sa stala L. Dahlmeierová, druhá skončila A. Kuzminová a bronz berie A. Bescondová.

11:36 Po štvrtej streľbe je jasné, že svoje druhé zlato v Pjongčangu získa L. Dahlmeierová. A. Kuzminová bojuje o bronz s Francúzkou A. Bescondovou.

11:34 Štvrtá streľba

L. Dahlmeierová 0
A. Kuzminová 1 chyba

11:32 Po 6900 m stráca druhá A. Kuzminová na L. Dahlmeierovú 38,2 s ale zvýšila svoj náskok pred treťou V. Vítkovou.

11:30 Po tretej streľbe vedie L. Dahlmeierová, druhá je A. Kuzminová so stratou 37,9 s a tretia V. Vítková stráca na líderku 49,1 s.

11:29 Tretia streľba

A. Kuzminová 2 chyby

11:24 Po 4,9 km je už A. Kuzminová na prvej priečke, o 1,1 s za ňou je L. Dahlmeierová a tretie ja A. Bescondová (strata 21,4 s)

11:23 Po druhej „ležke“ je A. Kuzminová stále na druhom mieste so stratou 9,2 s na vedúcu L. Dahlmeierovú.

11:21 Druhá streľba

L. Dahlmeierová 1 chyba
V. Vítková 1 chyba

11:19 Po 3,6 km je A. Kuzminová už na druhej priečke so stratou 14,5 s na L. Dahlmeierovú.

11:18 A. Kuzminová je po prvej streľbe na skvelom treťom mieste so stratou 32,6 s na vedúcu L. Dahlmeierovú.

11:17 Prvá streľba

L. Dahlmeierová 0 chýb
M. Olsbuová 1
V. Vítková 0
A. Kuzminová 0
P. Fialková 2

11:16 Biatlonistky už prichádzajú na prvú streľbu zo štyroch.

11:15 Po 1600 metroch sa poradie na prvých troch miestach nezmenilo, A. Kuzminová je 10 a P. Fialková tesne za ňou.

11:12 Postupne štartujú aj ďalšie biatlonistky, ktorých je v štartovom poli 60, na trati sú už aj Slovenky Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková.

11:10 Ako prvá odštartovala nemecká biatlonistka Laura Dahlmerierová a za ňou ďalšie dve medailistky z rýchlostných pretekov žien (Marta Olsbuová a Veronika Vítková)

11:03 Biatlonistkám opäť bude sťažovať situáciu vietor, pre ktorý v pondelok zrušili obrovský slalom žien a problémy narobil aj snoubordistkám vo finále slopestylu.

11:00 Vitajte pri online textovom prenose z rýchlostných pretekov žien na 10 km, v ktorých štartujú aj dve Slovenky (Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková)