24hod.sk    Z domova

18. septembra 2021

Slovenský štvorkajak získal striebornú medailu na MS v Kodani.

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek získal striebornú medailu na MS v Kodani.

Vo finále K4 na 500 m zaostal za víťaznými Ukrajincami štyri desatiny sekundy. Tretí skončili českí reprezentanti.

Slováci mali dobrý štart a po úvodnej 250-ke figurovali na druhom mieste za Bielorusmi. V ďalšej časti trate trochu stratili, no predviedli skvelý finiš a prepracovali sa na striebornú priečku.

Slovensko je jedinou krajinou, ktorá v K4 na 500 m v tomto roku vybojovala cenné kovy na MS, ME i na OH.

Štvorkajak v tomto zložení získal striebro aj na tohtoročných ME v Poznani. Na olympijských hrách skončili slovenskí kanoisti na tretej priečke, v Tokiu súťažil Erik Vlček namiesto Csabu Zalka. (tasr)