06. februára 2015

Slovinsko porazilo Olympijský hokejový tím SR 3:2

Vpravo Jakub Gašparovič (Olympijský tím SR) a Ken Ograjensek (Slovinsko) v zápase turnaja Euro Ice Hockey Challenge Slovinsko - Slovensko v rakúskej Viedni 6. februára 2015. Foto: TASR
Viedeň 6. februára (TASR) - Slovenský olympijský hokejový tím prehral aj vo svojom druhom vystúpení na turnaji Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni s reprezentáciou Slovinska 2:3.

Zverenci trénerského dua Vladimír Országh a Milan Jančuška si v prvej tretine vytvorili dvojgólový náskok, keď sa presadili obranca Peter Trška a center Miroslav Preisinger. V ďalšom priebehu však mali navrch Slovinci, ktorí znížili v 31. minúte zásluhou hráča Slovana Bratislava Roka Tičara. V tretej tretine sa im podarilo otočiť skóre gólmi D. Rodmana a Panceho a tak sa nakoniec tešili z víťazstva.

Slováci tak svojim súperom nevrátili prehru 1:3 zo zimnej olympiády v Soči, odkedy sa stretli prvýkrát. V 10. vzájomnom zápase so Slovinskom si tak pripísali iba druhý nezdar, v ďalších ôsmich dueloch sa tešili z víťazstva s celkovým priaznivým skóre (37:14).

Záverečný zápas na turnaji odohrajú Slováci v sobotu 7. februára s domácim Rakúskom (17.00 h).

Slovinsko - Olympijský tím SR 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 31. Tičar, 47. D. Rodman (Tičar, Urbas), 52. Pance (Razingar) - 9. Trška (Hrnka, Zuzin), 16. Preisinger (Bakoš, Rosandič)