Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. mája 2011

SLOVINSKO: Vláda stratila väčšinu, odišli z nej dôchodcoviaSlovinskú vládu v pondelok opustila jedna z koaličných strán, čím koalícia stratila väčšinu v parlamente. Demokratická strana dôchodcov Slovinska (DESUS) odišla z vlády na protest proti ...Zdieľať
slovinsko Foto: SITA/APĽUBĽANA 10. mája (WEBNOVINY) - Slovinskú vládu v pondelok opustila jedna z koaličných strán, čím koalícia stratila väčšinu v parlamente. Demokratická strana dôchodcov Slovinska (DESUS) odišla z vlády na protest proti plánovanej reforme dôchodkového systému, ktorú od krajiny požaduje Európska únia aj Medzinárodný menový fond.


"Celkom od začiatku existencie tejto koalície s nami jednali neférovo. Nikdy sme neboli rovnoprávnym členom koalície," vyhlásil v pondelok predseda strany Karel Erjavec.

Stredoľavicová vláda premiéra Boruta Pahora bude teraz v parlamente disponovať len 42 z celkového počtu 90 kresiel. Dôchodcovia hrozili odchodom z koalície už niekoľko týždňov. Už v apríli odišla popredná politička strany Duša Trobecová Bučanová z postu ministerky regionálneho rozvoja, pričom tento svoj krok odôvodnila tým, že necíti podporu zo strany premiéra.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska únia začína proti Sýrii uplatňovať sankcie
<< predchádzajúci článok
Japonci z okolia Fukušimy sa mohli vrátiť po zabudnuté veci