Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. júna 2012

Slovnaft chce preraziť vo Vietname, zatiaľ tají akoSlovnaft, a.s. Spoločnosť Slovnaft so sídlom v Bratislave je rafinérsko-petrochemická firma. Spoločnosť okrem výroby, skladovania, distribúcie a veľkoobchodného predaja výrobkov z ropy ...Zdieľať
slovnaft BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) - Slovnaft, a.s.


Spoločnosť Slovnaft so sídlom v Bratislave je rafinérsko-petrochemická firma. Spoločnosť okrem výroby, skladovania, distribúcie a veľkoobchodného predaja výrobkov z ropy disponuje najväčšou maloobchodnou sieťou v rámci Slovenskej republiky, zameranou na predaj motorových palív a mazív.

Majoritným vlastníkom spoločnosti je maďarská ropná a plynárenská skupina MOL. Spoločnosť ku koncu marca tohto roka prevádzkovala na Slovensku 209 čerpacích staníc, do konca tohto roka plánuje otvoriť ďalšie tri stanice. Rafinérska skupina zamestnáva 3630 ľudí.Spoločnosť Slovnaft, a.s. sa chce presadiť na trhu vo Vietname.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) už informovalo, že slovenská rafinérska spoločnosť plánuje vybudovať rafinériu v provincii Binh Duong.

“Môžeme potvrdiť, že v minulosti boli vzájomné kontaktné stretnutia a overovanie možností na oboch stranách. Obe krajiny, Slovensko i Vietnam, majú výborné vzťahy z minulosti, na ktoré je dobre nadviazať a stavať ďalšiu vzájomne výhodnú spoluprácu,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Slovenská rafinérka zatiaľ podrobnosti o projekte v Ázii nekonkretizovala. "V súčasnom štádiu ide skôr o zámer, zatiaľ bez konkrétnych čísiel, výške investícií, či časového harmonogramu,“ dodal Molnár. Slovnaft sa stále podľa neho plánuje venovať vyhľadávaniu a monitoringu na zahraničných trhoch. “Chceme rozvíjať obchodnú spoluprácu tam, kde je potenciál rastu. Z hľadiska technologických znalostí, postupov a procesov máme určite čo ponúknuť,“ konštatoval Molnár.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodičia si podajú ministra Čaploviča, nepáčia sa im novely
<< predchádzajúci článok
Video: Nové Mexiko sa stráca v plameňoch, hasiči sú bezradní

Slovnaft chce preraziť vo Vietname, zatiaľ tají ako - diskusné fórum čitateľov