01. mája 2023

Slovnaft cup 2023: Spartak Trnava vyhral futbalový Slovnaft cup, vo finále porazil Slovan 3:1 po predĺžení

Domáci tím prehrával do 85. minúty, no Taiwo vyrovnal a v predĺžení Paur s Twardzikom otočili. Pre Trnavu je to ôsme víťazstvo v pohári, vďaka ktorému bude hrať 2. predkolo Európskej konferenčnej ligy.

V Trnave sa hral atraktívny futbal s množstvom šancí, no v 1. polčase gól nepadol. V 57. minúte strelou z uhla prekonal brankára Vantrubu Andre Green. Trnava sa v závere riadneho hracieho času tlačila pred bránu súpera a jednu z akcií využil po centri Azeveda Abdulrahman Taiwo.

V predĺžení rozhodla akcia zo 110. minúty, keď Savvidis poslal loptu na hlavu Jakuba Paura a ten trafil presne. Trnavčania ešte poistili triumf premenenou penaltou Filipa Twardzika, ktorej predchádzal faul Agba na Taiwa.

Trnava vyhrala pohár druhý raz po sebe. Pred rokom vo finále zdolala tiež Slovan, a to 2:1 po predĺžení. Hralo sa na Tehelnom poli.

Slovnaft Cup 2022/2023 – finále:
Spartak Trnava – Slovan Bratislava 3:1 pp (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 86. Taiwo, 111. Paur, 120.+4 Twardzik (z 11 m) – 57. Green, ŽK: Taiwo, Ristovski, Ofori, Paur – Medveděv, Green, Agbo. Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Jekkel, 15 427 divákov.
Trnava: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (72. Ristovski), Twardzik – Savvidis – Daniel (106. Bolaji), Procházka (80. De Azevedo), Bukata (80. Paur), Ofori (116. Iván) – Taiwo (120.+1 Štefánik)
Slovan: Trnovský – Medveděv (115. Lichý), Kašia, De Marco, Pauschek (115. Lovat) – Kucka, Kankava, Čakvetadze (84. Abubakari) – Green (84. Agbo), Čavrič (98. Barseghjan), Zuberu (66. Zmrhal)

NHL: Tatar prispel gólom k postupu Devils, v 2. kole narazia na Carolinu