Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. augusta 2006

SlovTek zatiaľ bez rušivých momentovTechnoparty SlovTek na Sigorde pri Prešove zatiaľ prebieha bez rušivých momentov. "Noc prešla pokojne a bez problémov, takže polícia nemusela zasahovať. V noci sme odobrali jednému ...Zdieľať

PREŠOV/SIGORD, 5. augusta (WEBNOVINY) - Technoparty SlovTek na Sigorde pri Prešove zatiaľ prebieha bez rušivých momentov. "Noc prešla pokojne a bez problémov, takže polícia nemusela zasahovať. V noci sme odobrali jednému účastníkovi vodičské oprávnenie pre jazdu pod vplyvom alkoholu. V Prešove zase polícia prichytila Francúzov z technoparty, ktorí sa pokúšali pri Tescu ukradnúť drvené palety, zrejme na kúrenie," informoval hovorca Prezídia PZ SR Martin Korch. Doložil, že vraj väčší hurhaj robil dídžej na diskotéke ako chlapci s technoparty

V priebehu večera a noci sa na technoparty zabávalo okolo 300 ľudí, najmä domácich. Ako informoval Korch, pribudlo aj zahraničných účastníkov - je ich tu približne 70, najmä z Francúzska, Belgicka, Holandska, Španielska, Talianska, sú tu aj nejakí Angličania a Íri. Bola to len prvá noc. Dnes polícia očakáva, že na technoparty príde okolo tisíc ľudí. V porovnaní s CzechTekom, kde bolo okolo 30 000 účastníkov, by to nemal byť problém. "Polícia situáciu monitoruje a v prípade potreby je pripravená zasiahnuť," povedal Korch.
Technoparty na Sigorde sa koná v údolí - prírodnom kotle - na lúke pri miestnom potoku povyše vodnej nádrže. Tu jednotlivé skupiny si porozkladali svoje zvukové aparatúry, stany. Medzi účastníkmi je aj početnejšia skupina so svojou "sound výbavičkou" z okolia Bratislavy, ktorá si hovorí Tajné PKO.
"Na Czechteku sme neboli. Je to pre nás ďaleko a drahé. Tu je to komornejšie a viac sa nám to páči," povedal v rozhovore pre agentúru SITA Blanky z Tajného PKO. Ako povedal, samotná audio aparatúra, ktorú tu majú je hodná okolo dvestotisíc, k tomu treba prirátať autá, pohonné hmoty a iné náklady, takže to nie je až taká lacná záležitosť. "Pre nás je to ale vynikajúca forma relaxu," povedal Blanky.

Neďaleko nich sa rozložila česká skupina VOSA, ktorú majú aj v embléme. "Pre mňa je to najlepšia forma dovolenky. Teraz ideme na Ukrajinu, tu sme len zastavili cestou," informoval jeden zo skupiny, pohodlne rozvalený v koženej sedačkovej súprave rozloženej v tráve pri kamiónoch. Ako uviedol základ skupiny tvoria ôsmi ľudia, no ďalší sa k nim pridávajú z prípadu na prípad, teraz je ich tu dvadsať. Doložil, že tu pobudnú do nedele, pondelka a potom pôjdu ďalej na Východ.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odmietnutie zamestnať fajčiara nie je diskrimináciou
<< predchádzajúci článok
Ullrich bral EPO, steroidy a rastový hormón, tvrdí Franke