Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2018

Sme rodina bude v oblasti poľnohospodárstva čerpať informácie z ČeskaNa snímke poslanec NR SR Boris Kollár (SME RODINA).Zdieľať
Na snímke poslanec NR SR Boris Kollár (SME RODINA). Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 18. mája (TASR) – Opozičné hnutie Sme rodina sa chce v oblasti poľnohospodárstva a rozvoja vidieka inšpirovať v Českej republike. V piatok preto hnutie podpísalo memorandum o spolupráci s Asociáciou súkromného poľnohospodárstva Českej republiky.


"My už totiž nemáme čas na vlastné experimenty, ten sa už, bohužiaľ, minul. Preto treba preberať overené veci," zdôraznil na piatkovej tlačovej konferencii predseda hnutia Boris Kollár. Sme rodina by chcelo s asociáciou spolupracovať v dvoch oblastiach – v legislatívnej a v oblasti výmeny informácií a skúseností.

"V legislatívnej oblasti máme spoločný záujem podieľať sa na príprave zákonov a noriem v oblasti rodinných fariem, malého a stredného podnikania a predaja a spracovania vidieckych výrobkov," vymenoval expert hnutia pre pôdohospodárstvo Jaroslav Karahuta. Ďalej to bude podľa jeho slov legislatíva na ochranu prírody, oblasť využívania prírodného bohatstva vrátane hospodárenia s vodou a prijímanie legislatívy na znižovanie byrokracie v pôdohospodárstve.

"V oblasti výmeny informácií a skúseností ide v prvom rade o presadzovanie spoločných záujmov českého a slovenského vidieka, ale aj českého a slovenského poľnohospodárstva v európskych inštitúciách," doplnil Karahuta. Zároveň je to podľa jeho slov aj výmena informácií v oblasti dotačného systému, znižovania korupcie a v oblasti výmeny skúseností vrátane organizovania spoločných pobytov a stáží s cieľom udržania tradície vidieckeho obyvateľstva na Slovensku a v Českej republike.

Predseda Asociácie súkromného poľnohospodárstva Josef Stehlík doplnil, že asociácia funguje už 20 rokov a za toto obdobie sa snaží ovplyvňovať poľnohospodársku politiku v Českej republike tak, aby bola podstatne viac ústretová voči rodinným farmám a tradičnému vidieku. Počas týchto rokov si podľa neho prešla asociácia cestou, ktorá nebola jednoduchá. "Skúsenosti, ktoré z tejto cesty máme, ponúkame a radi sa o ne podelíme," konštatoval.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V. Orbán: Postoj Svetového židovského kongresu k Maďarsku je urážlivý
<< predchádzajúci článok
Vlani sa podarilo zabrániť hrozbám teroristického činu, tvrdí M. Fedor

Sme rodina bude v oblasti poľnohospodárstva čerpať informácie z Česka - diskusné fórum čitateľov