Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. januára 2015

SME: Stále viac rodičov žiada o odklad nástupu dieťaťa do školyČi je dieťa pripravené na povinnú školskú dochádzku prezradia testy školskej zrelosti. Mnohí rodičia ich však podľa denníka SME nerešpektujú a žiadajú o ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 21. januára (TASR) - Či je dieťa pripravené na povinnú školskú dochádzku prezradia testy školskej zrelosti. Mnohí rodičia ich však podľa denníka SME nerešpektujú a žiadajú o odklad nástupu do základnej školy. Vlani na Slovensku podľa štatistík ministerstva školstva rodičia zapísali do prvého ročníka základnej školy vyše 58-tisíc detí a 4751 dostalo odklad. Zápis do prvých tried si teraz zopakuje približne osem percent detí. Takmer rovnaké percento malo odklad aj v roku 2013.


Najčastejším dôvodom, prečo rodičia žiadajú o odklad, je celková nevyzretosť predškoláka, poruchy reči, nesústredenosť. "Niektoré odklady sú odôvodnené, no iné naozaj sporné. Podľa signálov od riaditeliek materských škôl, kam sa takéto deti vrátia, môže ísť zo strany rodičov aj o uľahčenie situácie," povedala pre denník Ružena Maková z trnavského mestského úradu. Pochybnosti rodičov o pripravenosti detí na základnú školu dokáže podľa špeciálnej pedagogičky Márie Vodákovej vyriešiť test školskej zrelosti. Téme sa venuje denník na tretej strane v článku s názvom "Množstva učiva sa rodičia boja".


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri hromadných dovolenkách sa záujem zamestnanca nezohľadňuje
<< predchádzajúci článok
Prezident Francúzska a USA rokovali o vyšetrovaní terorizmu v Paríži

SME: Stále viac rodičov žiada o odklad nástupu dieťaťa do školy - diskusné fórum čitateľov