Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júna 2006

Smer-SD je neprijateľný partner, tvrdí OKSStanovisko strany Smer-SD, že hneď ako sa dostane do vlády, stiahne z Iraku stovku vojakov, nemožno brať len ako predvolebný ťah tejto strany, tvrdí Občianska konzervatívna strana (OKS). Ako sa ďalej ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. júna (WN/SITA) - Stanovisko strany Smer-SD, že hneď ako sa dostane do vlády, stiahne z Iraku stovku vojakov, nemožno brať len ako predvolebný ťah tejto strany, tvrdí Občianska konzervatívna strana (OKS). Ako sa ďalej uvádza v reakcii OKS na piatkové vyhlásenie lídra strany Smer-SD Roberta Fica, "Smer je nielen nespoľahlivým, ale predovšetkým neprijateľným politickým partnerom". Podľa OKS, "zahraničnopolitická príťažlivosť Bieloruska, hľadanie osobitných vzťahov k Číne a Rusku" sú spolu s vyhlásením o stiahnutí vojakov z Iraku výrazom toho, že Smer-SD chce zásadne zmeniť prioritu zahraničnopolitickej orientácie Slovenska "zo spojenectva s euroatlantickými partnermi na väzbu k obmedzene demokratickým a celkom nedemokratickým štátom".

OKS pokladá politický postoj strán, "strkajúcich hlavu do piesku pred týmto faktom za prejav hrubého oportunizmu" a vyzýva všetky politické strany, ktorým záleží na ďalšom smerovaní Slovenska, aby odmietli povolebnú účasť Smer-u vo vláde.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Čiča neodvolá, robí si svoju prácu zodpovedne
<< predchádzajúci článok
Na Hodine otázok položili poslanci 1 428 otázok

Smer-SD je neprijateľný partner, tvrdí OKS - diskusné fórum čitateľov