Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2012

Smer si sadne s pravicou za okrúhly stôl, rozdelia si postyStrana Smer-SD vo štvrtok organizuje okrúhly stôl zástupcov politických strán, ktoré sa dostali do Národnej rady SR. Pôvodne na tomto rokovaní chceli sociálni demokrati hľadať partnera ...Zdieľať
ludia si zasluzia mineralku BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Strana Smer-SD vo štvrtok organizuje okrúhly stôl zástupcov politických strán, ktoré sa dostali do Národnej rady SR.


Pôvodne na tomto rokovaní chceli sociálni demokrati hľadať partnera pre koaličnú vládu. V parlamente však disponujú väčšinou 83 poslancov, a tak sa na vládnutie pripravujú sami.

Na rokovaní chcú však predstavitelia strán prebrať rozdelenie postov v NR SR. Smer-SD má ponúknuť opozícii dve kreslá podpredsedov parlamentu. Záujemcovia sú však až traja. Podpredsedov chcú mať KDH, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a tiež Most-Híd.

Rokovať sa bude aj o rozdelení funkcií v parlamentných výboroch. Robert Fico avizoval, že opoziční politici dostanú možnosť obsadiť funkcie predsedov v kontrolných výboroch. Ide najmä o výbory na kontrolu činnosti tajných služieb či Národného bezpečnostného úradu.

Partneri budú rokovať aj o podpore niektorých ústavných zákonov. Smer-SD zmenil svoje predvolebné stanovisko a chce hľadať podporu pre zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov NR SR. Hovoriť sa bude aj o podpore zákonov, ktoré sa týkajú členstva SR v EÚ a eurozóne. KDH však chce na rokovaní opätovne otvoriť tému zrušenia Mečiarových amnestií a presadzovať princíp jeden mandát stačí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Príčinou tragédie vo Švajčiarsku nebola neprimeraná rýchlosť
<< predchádzajúci článok
Vo štvrtok by malo padnúť pre Gorilu prvé obvinenie

Smer si sadne s pravicou za okrúhly stôl, rozdelia si posty - diskusné fórum čitateľov

už sa len15.3. 10:05:25