Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. októbra 2009

SMK vyzýva prezidenta, aby vetoval zákon o orgánoch štátnej správy



Opozičná SMK chce, aby prezident vetoval vládny návrh zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti daní a poplatkov, ktorý prijal ešte minulý týždeň parlament. Myslí si, že je nepotrebný. ...



Zdieľať
BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) - Opozičná SMK chce, aby prezident vetoval vládny návrh zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti daní a poplatkov, ktorý prijal ešte minulý týždeň parlament. Myslí si, že je nepotrebný. "Zákon je jednostranným rozhodnutím ministerstva financií a daňového riaditeľstva," upozornil na tlačovej besede podpredseda strany pre hospodárstvo Pál Farkas. Šéf poslaneckého klubu SMK Iván Farkas hlavu štátu vyzval, aby ho preto poslancom vrátil na opätovné prerokovanie. Minulý týždeň hlasovali poslanci opozičnej strany proti tomuto návrhu.


Ministerstvo financií, ktoré normu predložilo, chce zákonom znížiť administratívnu zaťaženosť daňových úradov. Cieľom je tiež zabezpečiť maximálnu mieru elektronickej komunikácie medzi daňovými orgánmi a subjektmi. Pál Farkas kritizoval, že krytie zmien bude iba z rozpočtu a fondov Európskej únie a že sa zákonom zmení súčasná organizácia daňovej moci. "Súčasná je trojstupňová, prechádza sa na dvojstupňovú," vysvetlil. Ministerstvo chce totiž zrušiť pracoviská daňového riaditeľstva, zriadiť osem daňových úradov v sídle kraja a daňový úrad pre vybrané daňové subjekty s celoslovenskou pôsobnosťou. Podľa Farkasa tým chce riaditeľstvo centralizovať moc.

SMK dnes reagovala aj na medializované informácie o ropovode cez Žitný ostrov. Podpredseda strany pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a bývalý minister envirorezortu v bývalej vláde Mikuláša Dzurindu László Miklós potvrdil, že ministerstvo životného prostredia odmietlo povoliť stavbu ropovodu cez Žitný ostrov už pred štyrmi rokmi. Myslí si však, že snaha obnoviť rokovania o tejto myšlienke zo sveta nezmizli. Uviedol to aj napriek tomu, že pred týždňom návrh na odobratie najvyššej ochrany Žitnému ostrovu stiahol z rokovania parlamentu poslanec za Smer-SD Peter Pelegrini.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Prezident zákon o zbraniach nepodpísal, platiť však bude
<< predchádzajúci článok
Ani rozhodnutie ÚS neumožňuje skládku, tvrdí primátor Pezinka