Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2018

SNEH ATAKUJE VÝCHOD SLOVENSKA: Môžu sa tvoriť záveje a snehové jazykySlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na snehové jazyky a záveje, ktoré sa v stredu (14.2.) a štvrtok (15.2.) môžu vytvárať vo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Bratislava 13. februára (TASR) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na snehové jazyky a záveje, ktoré sa v stredu (14.2.) a štvrtok (15.2.) môžu vytvárať vo východnej časti Slovenska. Výstrahu prvého stupňa zverejnil SHMÚ na svojej internetovej stránke.


Meteorológovia vydali výstrahu pred východ Slovenska. Foto: www.shmu.sk

Výstraha platí pre viaceré okresy Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja od stredy od 04.00 h až do štvrtkového poludnia.

Snehové jazyky môžu byť nebezpečné pre vodičov vozidiel.

Cesty na Zemplíne sú po miernom nočnom snežení zjazdné, prevažne mokré


Cesty na Zemplíne sú po miernom nočnom snežení zjazdné, prevažne mokré.

"Kašovitá vrstva snehu sa môže nachádzať na niektorých úsekoch cesty v smere zo Stakčína na vodárenskú nádrž Starina. Poľadovica nebola hlásená nikde. Počas noci bolo v teréne 17 vozidiel," informoval TASR Ľubomír Galanda, riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Humenné, ktorá má na starosti spolu 540 kilometrov ciest v troch okresoch.

Do jedného centimetra snehu zaznamenali v okresoch Michalovce a Sobrance, cesty sú tam momentálne mokré. "V teréne bolo desať vozidiel, niekde sypali len preventívne," uviedol pre TASR Michal Kráľ, vedúci strediska michalovskej Správy ciest Košického samosprávneho kraja, ktoré zabezpečuje údržbu na 580 kilometroch ciest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na turistickom ostrove Bali vybuchla sopka Agung
<< predchádzajúci článok
Prezident Duterte bude aj naďalej viesť kampaň proti ilegálnym drogám

SNEH ATAKUJE VÝCHOD SLOVENSKA: Môžu sa tvoriť záveje a snehové jazyky - diskusné fórum čitateľov