Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. februára 2013

Snehová búrka paralyzovala život na severovýchode USAObávaná snehová búrka, ktorá v piatok večer (miestneho času) dorazila k severovýchodnému pobrežiu Spojených štátov, tam spôsobila ...Zdieľať
bez nazvu Snehová búrka v Buffale, štát New York.Foto: SITA/AP

NEW YORK 9. februára (WEBNOVINY) - Obávaná snehová búrka, ktorá v piatok večer (miestneho času) dorazila k severovýchodnému pobrežiu Spojených štátov, tam spôsobila rozsiahle problémy najmä cestujúcim.

Letiská museli zrušiť tisícky pravidelných liniek a cesty zostali zasypané snehom. V niektorých oblastiach vrátane štátu Massachusetts dokonca úrady šoférom zakázali viesť motorové vozidlá.

Bez elektrického prúdu sa tam navyše ocitlo asi štvrť milióna domácností, tento počet však v sobotu ešte pravdepodobne vzrastie.

Sneh okrem Massachusetts zasypal ešte štáty Rhode Island, New York, Connecticut a Maine. Milióny tamojších obyvateľov guvernéri vyzvali, aby radšej zostali doma. Meteorológovia už informovali, že snehová búrka je vôbec najhorším za posledné desaťročia pre celý región Nového Anglicka rozprestierajúceho sa na severovýchode USA. Aerolinky už zrušili 4300 letov vrátane liniek týkajúcich sa troch newyorských letísk. Tie však zostávajú zatiaľ otvorené.

Sneh zasypal aj kanadské Toronto a búrka sa už v týchto chvíľach presúva ďalej do Kanady.

Búrka okrem cestnej dopravy postihla aj ďalšie sektory. V štáte Massachusetts došlo k výpadku elektriny v tamojšej jadrovej elektrárni a tá teraz funguje len v núdzovom režime s pomocou záložných generátorov. Živel si vyžiadal už niekoľko obetí, najmä v dôsledku desiatok dopravných nehôd. Meteorológovia predpovedajú, že v niektorých oblastiach napadalo až 90 centimetrov snehu a búrka je takisto sprevádzaná mohutným vetrom s rýchlosťou až 120 kilometrov za hodinu.

Obávaná snehová búrka dorazila
 
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bezák hovorí o otvorenom kresťanstve, cirkev nemá strašiť
<< predchádzajúci článok
Pri Bruseli havarovalo lietadlo, obeťami sú aj deti

Snehová búrka paralyzovala život na severovýchode USA - diskusné fórum čitateľov