Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2006

Snem o demonštrácii jednoty proti tým, čo odišli z funkcií



Sobotňajší mimoriadny snem Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) nemá podľa Daniela Lipšica, ktorý patrí ku skupine ktorá odišla po voľbách z vedenie strany, v tomto čase veľký zmysel. Ako ...



Zdieľať

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) - Sobotňajší mimoriadny snem Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) nemá podľa Daniela Lipšica, ktorý patrí ku skupine ktorá odišla po voľbách z vedenie strany, v tomto čase veľký zmysel. Ako zdôraznil pre agentúru SITA, nevie aký cieľ sa ním sleduje, teda ak neráta snahu demonštrovať akúsi jednotu proti piatim členom predsedníctva, ktorí z neho odstúpili.

Lipšic zopakoval, že o post podpredsedu sa bude uchádzať na riadnom sneme na budúci rok. "Je dôležité a poctivé, aby prebehla diskusia v členskej základni a aby aj ona povedala svoj názor na predvolebné vyhlásenia a program KDH ale aj na povolebné rozhodnutia a ďalšie smerovanie hnutia," dodal. Riadny snem by mal byť na budúci rok v novembri, Lipšic pripúšťa, že by bolo lepšie, ak by bol už v máji, júni ale určite nie skôr. "Diskusia musí mať priestor. Situácia v hnutí je vážna a každý by mal mať úprimný záujem diskutovať," konštatoval.

Na nižšej úrovni - na úrovni okresných rád a členskej základne, prevládajú podľa Lipšica iné názory na povolebné rokovania a pozíciu KDH ako boli prezentované názory na ružomberskej rade. "Myslím, že väčšia časť členskej základne by bola proti koalícii so Smerom-SD," dodal na základe svojich poznatkov. Podľa Lipšica bola chyba aj v kampani, že KDH sa voči Smeru správalo servilne a zrejme niekoľko percent voličov preto nakoniec dalo radšej hlas SDKÚ-DS.

Lipšic si nemyslí, že predseda strany Pavol Hrušovský má záujem dohodnúť sa a preto nepredpokladá, že by kandidoval do predsedníctva. Na margo kandidatúry Jána Čarnogurského uviedol, že je celý svoj život činný v politike a chápe preto, že chce byť pri reálnom výkone politiky. Aj keď má na mnohé veci iný názor ako Čarnogurský, pokladá ho za štátnika a osobnosť, ktorých je na Slovenku málo.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Rezorty musia pri predchádzaní požiarov spolupracovať
<< predchádzajúci článok
V liste Merkelovej sa Ahmadínedžád vyhol jadrovým otázkam