Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. januára 2012

SNS nepodporí zvolanie mimoriadnej schôdze v kauze GorilaPoslanecký klub SNS nepodporí zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR ku kauze Gorila. "Nevidíme dôvod na účelovú politizáciu tejto kauzy v predvolebnom období," uviedol ...Zdieľať
novinari BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) - Poslanecký klub SNS nepodporí zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR ku kauze Gorila.


"Nevidíme dôvod na účelovú politizáciu tejto kauzy v predvolebnom období," uviedol podpredseda SNS Rafael Rafaj. Dodal, že takýmto kauzám a podozreniam sa majú venovať orgány na to určené.

"Parlament má slúžiť na riešenie akútnej ekonomickej situácie našej krajiny a medzi obyvateľov vnášať stabilitu, a nie ich traumatizovať kauzou, ktorú aj tak mnohé parlamentné strany nemajú záujem rozuzliť," poznamenal Rafaj.

Zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR pre kauzu Gorila sa chystajú poslanci za SaS. "Strana SaS garantuje podpisy všetkých 18 poslancov a veríme, že aj v ostatných stranách sa nájdu poslanci, ktorým záleží na prešetrení kauzy a ktorí sa nebudú snažiť zamiesť ju pod koberec," povedala v nedeľu pre agentúru SITA hovorkyňa SaS Tatiana Tóthová.

Prepisy odpočúvaných rozhovorov, ktoré unikli na verejnosť si môžete prečítať
TU


Predseda NR SR je povinný zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu, ak o to požiada minimálne 30 zákonodarcov. V dokumentoch s názvom Gorila a Gorila 1 sa píše o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou. Rozsiahly materiál popisuje dosadzovanie politických nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami. Údajný spis SIS sa koncom minulého roka objavil na internete.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Niektoré informácie v Gorile sú podľa Bugára výmysel (8. 1. 2012)
 Premiérka o Gorile vedela, tvrdí Richard Sulík (5. 1. 2012)
 Na zasadnutie ohľadne Gorily sú pozvaní Lipšic a Tichý (5. 1. 2012)
 Časť spisu Gorila potvrdil policajt, ktorý informoval Pentu (4. 1. 2012)
 Spis Gorila sa dostal pred voľbami aj do rúk SaS (3. 1. 2012)
 Generálna prokuratúra vytvorí pre Gorilu špeciálny tím (30. 12. 2011)
 Dôkazy o prepisoch z Gorily zadržal šéf SIS (29. 12. 2011)
 Polícia začne vyšetrovať údajne prepisy rozhovor z Gorily (28. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Slovensko zaplatí nemeckej firme za systém platieb 1,7 mil.
<< predchádzajúci článok
Grécko by malo opustiť eurozónu, myslí si guvernér ČNB